مسکو اتهام ارسال بمب‌های خوشه‌ای برای اوکراین را بررسی می‌کند
مسکو اتهام ارسال بمب‌های خوشه‌ای برای اوکراین را بررسی می‌کند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری تاس، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین امروز چهارشنبه اعلام کرد: گفتن اینکه آیا گزارش هایی مبنی بر ارسال تسلیحات خوشه‌ ای از سوی ترکیه به اوکراین صحت دارند یا خیر، سخت است؛ اما مسکو از نزدیک اوضاع را بررسی می کند. سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه در پاسخ […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری تاس، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین امروز چهارشنبه اعلام کرد: گفتن اینکه آیا گزارش هایی مبنی بر ارسال تسلیحات خوشه‌ ای از سوی ترکیه به اوکراین صحت دارند یا خیر، سخت است؛ اما مسکو از نزدیک اوضاع را بررسی می کند.
سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه در پاسخ به سوالی درباره ادعاهایی مبنی بر اینکه آنکارا از اکتبر گذشته بمب های خوشه ای برای کی‌ یف می‌ فرستد، ادامه داد: البته سخت است بگوییم که آیا این گزارش‌ ها صحت دارند یا نه. شما می‌ دانید که تعداد گزارش‌ های جعلی از حجم اطلاعات واقعی بیشتر است. بنابراین، مطمئناً، ما از نزدیک همه اینها را زیر نظر داریم
«دیمیتری پسکوف» در ادامه افزود: روسیه به خوبی از تحویل پهپادهای بیرقدار ترکیه به اوکراین آگاه است. با این حال، آنکارا به عنوان عضو ناتو هم تعهداتی دارد و هم روابط دوجانبه خود را با سایر کشورها حفظ می کند. ما روابط بسیار نزدیکی با ترکیه داریم که بر اساس منافع متقابل، درک متقابل، احترام متقابل و تمایل متقابل برای گفتگو در مورد چالش برانگیزترین موضوعات بنا شده است.
این در حالی است که نشریه فارین پالیسی پیش از این به نقل از نمایندگان آمریکا و اتحادیه اروپا اعلام کرده بود که ترکیه از نوامبر سال ۲۰۲۲ مهمات خوشه‌ ایِ آمریکاییرا در اختیار اوکراین قرار داده است.
ترکیه تا کنون در این باره اظهارنظری نکرده است.