مسکو: پدافند هوایی روسیه ۸ پهپاد اوکراینی را سرنگون کرد
مسکو: پدافند هوایی روسیه ۸ پهپاد اوکراینی را سرنگون کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه امروز با صدور بیانیه‌ای به تشریح آخرین اخبار و تحولات در ادامه عملیات ویژه نظامی این کشور در اوکراین پرداخت. در بیانیه صادره از سوی وزارت دفاع روسیه در این خصوص آمده است: ارتش روسیه ۲۵ نظامی اوکراینی و ۲ خودرو آنها را […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه امروز با صدور بیانیه‌ای به تشریح آخرین اخبار و تحولات در ادامه عملیات ویژه نظامی این کشور در اوکراین پرداخت.
در بیانیه صادره از سوی وزارت دفاع روسیه در این خصوص آمده است: ارتش روسیه ۲۵ نظامی اوکراینی و ۲ خودرو آنها را در نزدیکی «کوپیانسک» (Kupyansk) منهدم کرد.
بیانیه وزارت دفاع روسیه در این باره اضافه می‌کند: نیروهای روسیه بیش از ۱۲۰ نظامی اوکراینی، ۴ خودروی زرهی جنگی و یک توپ هویتزر خودکششی آکاتسیا را در کراسنی لیمان منهدم کردند. تلفات اوکراین در دونتسک به ۳۵۰ سرباز رسید.
در ادامه بیانیه مذکور آمده است: ۲ خودروی زرهی رزمی، ۴ خودرو، هویتزر D-۲۰ و ۲ دستگاه هویتزر D-۳۰ نیز مندم شده‌اند. توپخانه روسیه ۴۵ سرباز اوکراینی، ۲ خودروی جنگی پیاده نظام و ۳ کامیون را در جنوب دونتسک و در منطقه زاپوروژیه منهدم کرد. نیروهای روسیه انبار مهمات ارتش اوکراین را در منطقه زاپروژیا منهدم کردند.
مسکو ادامه داد: نیروهای روسی حمله‌ای با دقت بالا به انبار مهمات ارتش اوکراین در نزدیکی خرسون انجام دادند. سیستم‌های پدافند هوایی روسیه ۸ پهپاد اوکراینی و ۶ موشک HIMARS را در لوهانسک، دونتسک و زاپروژیا سرنگون کردند.