• امروز : جمعه - ۳۱ شهریور - ۱۴۰۲
  • برابر با : Friday - 22 September - 2023

مشکلاتی که با خرید ابزار ارزان قیمت مواجه می‌شویم

  • 26 شهریور 1402 - 13:27
مشکلاتی که با خرید ابزار ارزان قیمت مواجه می‌شویم

بسیاری از افراد با خرید ابزارهای ارزان قیمت این تصور را دارند که در هزینه‌های خود صرفه‌جویی می‌کنند. درحالی که شما با خرید یک ابزار ارزان قیمت با مشکلات بسیاری در هنگام کار مواجه خواهید شد. مشکلاتی مانند خرابی، شکستگی و به خوبی کار نکردن قطعات بخشی از آن هستند. ابزار ارزان، کیفیت خوبی ارائه نمی‌دهد، طول عمر کمی دارد و شما مجبور به خرید مجدد می‌شوید. حتی ممکن است با مشکلات بسیار جدی‌تری در هنگام کار مانند خراشیدگی، زخمی‌شدن و… مواجه شوید.

مشکلاتی که با خرید ابزار ارزان قیمت مواجه می‌شویم

با خرید ابزار ارزان قیمت مشکلاتی را برای خودمان به وجود می آوریم که شاید خیلی متوجه آنها در هنگام خرید نباشیم. این مشکلات شامل:

کیفیت پایینی دارند

زمانی که یک ابزار با کیفیت پایین همانند قیچی باغبانی را در دست دارید، احتمال وقوع حادثه بسیار بیشتر وجود دارد. طراحی ناشیانه و استفاده از مواد بی کیفیت، ضعیف بودن ابزار را به راحتی نشان می‌دهد. ناتوانی ابزار در هنگام کار به خوبی قابل مشاهده است، زیرا قیچی به خوبی برش نمی‌دهد و به سختی عمل می‌کند. حتی در برخی مواقع احتمال خردشدگی و خرابی آن نیز وجود دارد.

به سرعت خراب می‌شوند

یک ابزار با کیفیت بالا لبه‌های تیز و قدرت تحمل عالی در هنگام کار دارد. این کیفیت به شما تضمین می‌دهد که در هنگام کار با مشکلات پیش رو مواجه نخواهید شد. زمانی که ابزار کارتان کیفیت خوبی نداشته‌باشد در هنگام کار خراب می‌شود، دسته آن می‌شکند، زیر فشار خرد می‌شود و ممکن است حتی خم شود. در بسیاری از مواقع زمانی که این مشکلات به وجود می‌آید، فرد دچار آسیب مانند خراشیدگی، زخم، بریدگی و حتی قطعی دست می‌گردد.

گارانتی ندارند

گارانتی همیشه نشان‌دهنده با کیفیت بودن یک ابزار نیست ولی در بیشتر مواقع ضمانت کالای خود را بر عهده می‌گیرد. همچنین به عنوان یکی از استراتژی‌های بازاریابی به ما این امکان را می‌دهد تا از خرید خود مطمئن شویم. دیگر نگران شکستگی، خرابی، بی کیفیتی مواد مورد استفاده و یا جایگزینی قطعه نخواهید بود. کالاهای ارزان قیمت نه تنها گارانتی ندارند، بلکه به سرعت تخریب می‌شوند و شما مجبور به خرید قطعه جایگزین و هزینه مجدد خواهید بود.

مجبور به خرید قطعه جایگزین می‌شوید

زمانی که شما ابزارهای ارزان قیمت خریداری می‌کنید، درواقع در هزینه خود صرفه جویی نمی‌کنید. شاید در ابتدا این طور به نظر برسد ولی قطعات ارزان قیمت به سرعت خراب می‌شوند و شما مجبور می‌شوید دوباره قطعه‌ای دیگر خریداری کنید و این به ضرر شما تمام می‌شود.

اهمیت ابزارهای جانبی همچون فازمتر

اگر لوازم جانبی ضعیفی داشته‌باشید مشکلات زیادی را برای شما به وجود می‌آورد. اول اینکه به دلیل عدم ثبات باعث می‌شود تا کارتان بیشتر از زمان انتظار طول بکشد زیرا به خوبی عمل نخواهد کرد. دوم اینکه هر چقدر زمان بگذرد، استفاده از این ابزار شما را با هزینه‌های زیادی مواجه می‌کند، زیرا امکان خرابی و شکستگی خود ابزار و یا وسایلی که درحال کار با آن هستید را فراهم می‌کند. در این زمان شما مجبور می‌شوید که هم ابزار جدید خریداری کنید و هم قطعه‌ای را که خراب کردید جایگزین کنید. به طور مثال زمانی که فازمتر شما به خوبی یک ابزار حرفه‌ای کار نکند، درواقع از حداکثر ظرفیت خود استفاده نمی‌کند و همین امر باعث گرمای زیاد در ابزار می‌گردد که به مرور زمان عمر آن را کوتاه می‌کند.

ابزارهای ارزان عمر کوتاهی دارند

زمانی که کیفیت ابزار و مواد به کار رفته در آن از فولاد مناسب نباشد، در حین کار مشکلات زیادی را برای استفاده کننده و ماشین آلات ایجاد می‌کند. زمانی که شما از ابزار خود برای تعمیر یک وسیله استفاده می‌کنید باید به خوبی کار کند تا تمامی قطعات در جای مناسب‌شان قرار بگیرند. اگر ابزار نتواند از بیشترین ظرفیت خود کار بکشد، گرما ایجاد می‌کند و همین امر به دستگاه‌ها و خود قطعه آسیب می‌رساند. این گرما به مرور زمان عمر ابزار را کوتاه تر و در نهایت آن را از رده خارج می‌کند.

سخن پایانی

ابزارهای ارزان قیمت مشکلات فراوانی را برای کاربران آن ایجاد می‌کنند. زیرا یک قطعه بی کیفیت زود خراب می‌شود و شما مجبور به خرید مجدد آن خواهید شد. خرید پیاپی، ضررهای زیادی را برای شما به وجود می آورد بنابراین بیایید به دنبال یک نمونه با کیفیت باشید تا یکبار برای همیشه در کار خود سرمایه گذاری کنید.

لینک کوتاه : https://shoma-online.ir/?p=198703

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.