معترضان خودروهای پلیس را در بریستول انگلیس به آتش کشیدند
معترضان خودروهای پلیس را در بریستول انگلیس به آتش کشیدند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، پلیس شهر بریستول انگلیس اعلام کرد که در پی بروز درگیری خشونت بار معترضان با نیروهای پلیس، دو تن از این نیروها به شدت زخمی شده و دستکم دو خودروی پلیس توسط معترضان به آتش کشیده شد. گفتنی است که هزاران معترض روز یکشنبه با عدم رعایت […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، پلیس شهر بریستول انگلیس اعلام کرد که در پی بروز درگیری خشونت بار معترضان با نیروهای پلیس، دو تن از این نیروها به شدت زخمی شده و دستکم دو خودروی پلیس توسط معترضان به آتش کشیده شد.

گفتنی است که هزاران معترض روز یکشنبه با عدم رعایت محدودیت‌های کووید -۱۹ در مرکز شهر بریستول تجمع کردند و علیه لایحه دولت که به پلیس قدرت و اختیارات جدیدی برای محدود کردن اعتراض‌های خیابانی می‌دهد، اعتراض کردند.

نیروهای پلیس محلی اعلام کرد که تظاهران در ابتدا بطور مسالمت آمیز اغاز شد اما اندکی بعد توسط اقلیت کوچکی از معترضان به خشونت کشیده شد.

«پریتی پاتل» وزیر داخلی انگلیس در یک پیام توئیتری نوشت که صحنه درگیریها در بریستول غیرقابل باور است.

گفتنی است که در این درگیریها دو مأمور پلیس که به شدت زخمی شده بودند، به بیمارستان منتقل شدند. همچنین محوطه بیرونی یک پاسگاه پلیس در مرکز شهر تخریب شد.

برخی از تظاهرکنندگان پلاکاردهایی با شعارهایی همچون «لایحه را بکشید»، «روزی که دموکراسی به دیکتاتوری تبدیل می شود» و «ما را نمی‌توان به این راحتی ساکت کرد».

شایان ذکر است که لایحه مورد بحث و اعتراض دولت انگلیس به نیروهای پلیس اختیارات جدیدی برای وضع محدودیت‌های زمانی و سروصدا بر اعتراضات خیابانی می بخشد.

این لایحه از آنجا حساسیت شهروندان انگلیسی را برانگیخته است که برخورد خشونت آمیز پلیس لندن با یک مراسم شب زنده داری به مناسبت یادبود «سارا اویرارد» مقتول در روز سیزدهم مارس به خشم و انتقاد گسترده از نحوه برخورد پلیس با شهروندان انجامید.

گفته می‌شود که در پرونده جنجالی آدم ربایی و قتل سارا اویرارد یک مأمور پلیس متهم شناخته شده و همین باعث شده است که موضوع خشونت علیه زنان و دختران بار دیگر با واکنش‌های تند و خشم آلودی همراه شود.