معرفی بازیگران مرد سریال آکتور
معرفی بازیگران مرد سریال آکتور

سریال آکتور ساخته نیما جاویدی و محصول فیلیمو با حضور نوید محمدزاده، احمد مهرانفر و هومن برق‌نورد اولین تجربه ساخت یک مجموعه چند قسمتی است که یک امتحان سریالی برای این نویسنده، کارگردان و دیگر اعضای گروهش محسوب می‌شود.

نگاهی به برخی از بازیگران تازه‌ترین سریال «فیلیمو»؛

«آکتور» ی‌ها را بیشتر بشناسید!

پخش «آکتور» با بازی نوید محمدزاده از طریق پلتفرم «فیلیمو» آغاز شد.

سریال آکتور ساخته نیما جاویدی و محصول فیلیمو با حضور نوید محمدزاده، احمد مهرانفر و هومن برق‌نورد اولین تجربه ساخت یک مجموعه چند قسمتی است که یک امتحان سریالی برای این نویسنده، کارگردان و دیگر اعضای گروهش محسوب می‌شود.

بعد از سینمایی «سرخپوست» این دومین همکاری محمدزاده با جاویدی است، نقشی که قرار است در کنار احمد مهرانفر پیش برود. بازیگری که او هم مدتی است در نمایش خانگی فعال شده و با «آکتور» به این جریان ادامه داده است.

محمدزاده پیش از این مجموعه در آخرین همکاری که با جاویدی داشت در نقش جدی آن افسر عاشق و سخت‌گیر در «سرخپوست» ظاهر شد. سرگرد نعمت جاهد یک سرگرد با نظم است که یک بحران او را دچار شکاف‌هایی در زندگی و کارش می‌کند و از همین رو باید این بحران را با یک تصمیم در یک دو راهی پشت سر بگذارد. محمدزاده پیش از بازی در سریال آکتور تجربه حضور در سریالی به کارگردانی هومن سیدی را داشت.  او پیش از این هم با «قورباغه» در دنیای نمایش خانگی حاضر شده بود، بازیگری که در تلاش است تا در یک نقش تکرار نشود و ژانرها و فضاهای مختلف را در کنار هم تجربه کند. کاراکتر محمدزاده در سریال قورباغه با تمامی نقش‌های تفاوت دارد. مردی که در دوران کودکی و ابتدای جوانی با بحران‌هایی روبرو می‌شود و بر اثر یک اتفاق دارای یک نیروی ماورای طبیعت می‌شود که می‌تواند با این نیرو یک تشکیلات بزرگ خلاف‌کاری را مدیریت کند.

اولین نقش‌آفرینی محمدزاده در اولین سینمایی روح‌الله حجازی یعنی «در میان ابرها» بود که برنده جایزه بهترین فیلم از جشنواره فجر هم شد و راه را برای پیشنهادات بیشتر برای این بازیگر باز کرد. او بعد از تلویزیون و مدتی فعالیت در سینما وارد فضای نمایش‌خانگی شد و با «قورباغه» نگاه‌ها را به سمت خودش معطوف کرد.

بازی‌های درخشان نوید محمدزاده در فیلم‌هایی همچون متری شش و نیم و ابد و یک روز و برادران لیلا که هر 3 ساخته سعید روستایی است در خاطر مخاطبان مانده است. او به جرات یکی از بهترین بازیگران نسل جوان است که توانایی‌هایش را در نقش‌های مختلف به رخ کشیده است.

images 1674721756 - معرفی بازیگران مرد سریال آکتور

از «پایتخت» تا «آکتور»

احمد مهرانفر هم که خیلی‌ها او را با «ارسطو» سریال «پایتخت» یادشان است، در آخرین حضورش در نمایش خانگی با سریال «جادوگر» مسعود اطیابی باز هم در یک فضای طنز البته بیشتر از نوع کمدی موقعیت حاضر شد. او که در مجموعه‌های قبلی‌اش در نمایش خانگی مثل «سال‌های دور از خانه» و «ابله» باز هم در فضای کمدی ایفای نقش کرده بود این سوال را ایجاد می‌کند که اینبار در «آکتور» قرار است در قالب چه کاراکتری حاضر شود؟!

همراه شدن این دو بازیگر یعنی نوید محمدزاده و احمد مهرانفر در کنار هم می‌تواند اتفاق قابل توجهی را رقم بزند و باید دید که اینبار این کارگردان در اولین تجربه ساخت سریال آن هم در نمایش خانگی چه ماجرایی را برای بازیگران «آکتور» در نظر گرفته است.

یک انتخاب هوشمندانه دیگر

هومن برق‌نورد هم به عنوان یکی از بازیگران «آکتور» در این مجموعه حضور دارد.  او هم با سریال «پادری» و تیکه‌های معروفش مطرح شد و در ادامه آخرین حضورش در شبکه نمایش خانگی با «ساخت ایران 3» و سریال «جیران» بود.

حضور متفاوت برق‌نورد در سریال شهرزاد در نقش سرهنگ تیموری و بازی در سریال جیران در نقش شازده بصیر نشان می‌دهد این بازیگر از پس هر نقشی بر می‌آید. او از یک سرهنگ عاشق پیشه و مافیا باز یک کاراکتر جذاب و دیدنی در شهرزاد ساخته است و در جیران نیز از یک شازده قراضه یک قاجاری با صلابت و که بسیار بلندپرواز است ساخته است. اما از آنجایی که برق‌نورد نشان داده چندان هم در انتخاب نقش راحت عمل نمی‌کند؛ تا حدی می‌شود این انتظار را  از او داشت که در «آکتور» هم این هوشمندی را در انتخاب نقش به خرج داده و مجموعه‌ای را پذیرفته باشد که مثل کارهای سابق او باز هم نگاه مخاطب را با خودش همراه می‌کند.

در خلاصه قصه این سریال اینطور نوشته شده که «داستان آکتور درباره زندگی پر فراز و نشیب چند بازیگر مستعد تئاتر است که بعد از پیشنهادی که به آن‌ها می‌شود زندگی‌شان دستخوش ماجراهایی پیچیده می‌شود. این چند جوان در هیاهوی جامعه و مشکلات مختلفی که با آن درگیر هستند، ناچارند برای گرفتن حقشان با جریان هایی درگیر شوند.»