• امروز : سه شنبه - ۴ مهر - ۱۴۰۲
 • برابر با : Tuesday - 26 September - 2023

معرفی پلتفرم های معاملاتی ارانته

 • 20 دی 1401 - 13:52
معرفی پلتفرم های معاملاتی ارانته

بروکر ارانته

بروکر ارانته یکی از پلتفرم‌های محبوب معاملاتی است که در سال ۲۰۱۸ تأسیس شد. این بروکر با وجود تازه‌تأسیس بودن، توانسته است جایگاه بسیار خوبی در بین بروکرهای باسابقه و قدیمی‌تر داشته باشد. ویژگی‌ها و قابلیت‌های که در این بروکر وجود دارد باعث تمایز آن با سایر بروکرها شده‌است. بروکر ارانته در سال ۲۰۲۱ وارد بازارهای مالی ایران شد و با پشتیبانی از زبان فارسی، باعث شده‌است که فارسی‌زبانان راحت‌تر از آن استفاده کنند. علاوه‌بر این موارد، می‌توانیم بگوییم که یکی از بروکرهای فعال در کارگزاری فارکس ارانته است. به کمک این بروکر سرمایه‌گذاری در بازار کریپتوکارنسی، فارکس، سهام شرکت‌های بزرگ جهان و… به‌راحتی برای کاربران فراهم شده‌است. دارایی و سرمایۀ افراد در این بروکر از امنیت بالایی برخوردار هستند و به همین دلیل حتی بانک‌هایی که سرمایه‌های بسیار زیادی دارند در این بروکر فعالیت می‌کنند. در ادامۀ این مقاله قصد داریم تا شما را هرچه بهتر و بیشتر با قابلیت‌ها و ویژگی‌های بروکر ارانته آشنا کنیم، پس با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

معرفی بروکر ارانته

همان‌طور که قبلاً به آن اشاره کردیم، ارانته یکی از بروکرهای معاملاتی تازه‌تأسیس است که در سال ۲۰۱۸ فعالیت خود را در کارگزاری بازار مالی فارکس شروع کرد. این بروکر با توجه به کیفیت عالی و عملکرد خوبی که دارد، توانسته است در مدت‌زمان کوتاهی طرف‌داران زیادی را به‌سمت خود جذب کند. اکثر سرمایه‌گذارانی که با این بروکر کارکرده‌اند، از آن رضایت کامل داشته‌اند. بروکر ارانته توسط دو رگولاتوری مهم حمایت می‌شود و همین باعث موفقیت چشمگیر آن شده‌است. با توجه به اخبار ثبت‌شده درمورد این بروکر، می‌توانیم بگوییم که تاکنون هیچ ضعف قابل‌توجهی ازلحاظ عملکرد و امنیت نداشته است. یکی از نکات مهمی که درمورد این بروکر بسیار پررنگ است و به چشم می‌خورد، سابقه و حضور کم آن در بازارهای سرمایه است. اما باوجوداین نیز توانسته است موفقیت‌های بسیاری را کسب کند و به همین دلیل حضور کم آن در بازارهای سرمایه قابل‌چشم‌پوشی است.

با مجوزها و رگولیشن‌های بروکر ارانته بیشتر آشنا شوید

یکی از ویژگی‌های خوب این بروکر، امنیت بالایی دارایی سرمایه‌گذاران در آن است. به‌منظور افزایش امنیت دارایی سرمایه‌گذاران، بانک‌هایی که دارای سپرده‌های مالی بسیار زیادی هستند، از این بروکر حمایت می‌کنند. در این بروکر، سرمایۀ شرکت از نقدینگی مشتریان جداست و هیچ‌گونه تداخلی باهم ندارند و این نیز یکی از نقاط قوت آن است. در این بروکر همچنین حفاظت از تعادل منفی برای سرمایه‌گذاران وجود دارد و به همین دلیل تریدرها دچار ضررهای مالی زیادی نخواهند شد. براساس این قانون تریدرها بیشتر از میزان سپردۀ خود در این بروکر دچار ضرر و زیان نخواهند شد.

با توجه به این نقاط قوت، لیست مجوزها و رگولیشن‌های بروکر ارانته عبارت‌اند از:

 1. این بروکر مجوزی به نام CIF از کمیسیون اوراق بهادار و بورس قبرس دارد.
 2. دفتر مرکزی بروکر ارانته که در قبرس است از استانداردها و دستورالعمل‌هایی که از طرف نهادهای نظارتی قبرس تنظیم می‌شود پیروی می‌کند.
 3. یکی از دستورالعمل‌های که این بروکر از آن پیروی می‌کند جزو استاندارهای اتحادیه اروپا است.
 4. بروکر ارانته دارای مجوزی به شماره SD038   از اداره خدمات مالی سیشل است.

بروکر ارانته چند تا پلتفرم معاملاتی دارد؟

در این بروکر تعدادی پلتفرم وجود دارد که سرمایه‌گذاران و تریدرها از آن‌ها برای تحلیل و بررسی بازار فارکس استفاده می‌کنند. پشتیبانی آن پلتفرم‌ها در مقایسه با رقیبان ارانته از عملکرد معمولی برخوردار هستند. با این حال افراد زیادی از آن‌ها استفاده می‌کنند. ازجمله پلتفرم‌های فعال در این بروکر می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • پلتفرم متاتریدر ۴

پلتفرم متاتریدر ۴ یکی از برنامه‌های فعال در این بروکر است که از آن برای تحلیل بازار فارکس استفاده می‌شود. در این پلتفرم تمامی فعالیت انجام‌شده توسط ربات‌های انجام‌دهندۀ معامله، تجارت الگوریتمی یا آزمون و خطاهای موجود در استراتژی‌های پیاده‌شده در بروکر ارانته توسط مشاوران متخصص و حرفه‌ای نظارت می‌شود. نکات مهمی که درمورد این پلتفرم مهم است عبارت‌اند از:

 1. این پلتفرم دارای ۳۱ ابزار گرافیکی در بروکر ارانته است و حدود ۲۴ ابزار تحلیلی دارد.
 2. اندیکاتور فروشی در این بروکر به عدد ۷۰۰ رسیده است.
 3. تعداد اندیکاتورهای رایگان و سفارشی در این بروکر چیزی حدود ۲۰۰۰ تا است.
 4. در این پلتفرم کاربران می‌توانند ۹ تایم فریم زمان‌بندی‌شده داشته باشند.
 5. در متاتریدر ۴ نمودارها نامحدود هستند.
 • پلتفرم متاتریدر ۵

پلتفرم متاتریدر ۵ یکی از ابزارهای دقیق و کاربردی در این بروکر است که تریدرهای حرفه‌ای به آن نیاز دارند. استفاده از این پلتفرم برای موفقیت در بازار فارکس بسیار ضروری است. این پلتفرم می‌تواند معامله‌گران را به بازارهای جهانی صل کند و فرصت‌های معاملاتی خوبی را رد اختیار آن‌ها قرار دهد. متاتریدر ۵ در مقایسه با متاتریدر ۴ از امکانات گسترده‌تری برخوردار است. به کمک این پلتفرم تریدرها می‌توانند به‌راحتی از تمامی خبرهای روز بازار مالی و نمودارهای مهم باخبر شوند. یکی از قابلیت‌های خوب این پلتفرم، داشتن سیستم چت برای معامله‌گران است که به کمک آن معامله‌گران به‌راحتی می‌توانند با یکدیگر در ارتباط باشند.

از دیگر ویژگی‌های خوب متاتریدر ۵ می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • این پلتفرم با زبان برنامه‌نویسی پیشرفته‌ای به نام MQL5  نوشته شده‌است.
 • نمودارهایی که در این پلتفرم ارائه می‌شوند، کاملاً به‌روز و مدرن هستند و به همین دلیل تحلیل آن‌ها برای تریدرها آسان‌تر است.
 • در این پلتفرم کاربران می‌توانند از ۲۱ تایم فریم استفاده کنند.
 • پلتفرم متاتریدر ۵ مجهز به ۳۸ اندیکاتور تخصصی و برنامه‌ریزی‌شده است.
 • به کمک این پلتفرم کاربران می‌توانند از انواع روش‌های مختلف برای معاملات شخصی خود استفاده کنند.
 • این پلتفرم مجهز به ۴۴ ابزار دقیق برای بررسی و تحلیل بازارهای مالی است.
 • نمودارهایی که در این پلتفرم وجود دارند، بسیار گسترده و نامحدود هستند.

انواع حساب‌ها در ارانته کدام‌اند؟

در ارانته فارکس حساب‌های متنوعی برای استفادۀ معامله‌گران ایجاد شده است که هرکدام از آن‌ها دارای یک‌سری ویژگی و قابلیت هستند. معامله‌گران باید با بررسی این حساب‌ها، قوی‌ترین و بهترین نوع حساب را برای خود انتخاب کنند تا بتوانند در این بروکر به ترید کردن به پردازند. ازجمله حساب‌های موجود در ارانته می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • حساب استاندارد

حساب استاندارد یکی از حساب‌های مهم در بروکر ارانته است که از ویژگی‌های بسیار خوبی برخوردار است. استفاده از این حساب برای افرادی که به‌تازگی وارد بازارهای مالی شده‌اند بهترین گزینه است، زیرا برای افتتاح این حساب معامله‌گر تنها به ۵۰ دلار نیاز دارد. همچنین معامله گران می‌توانند از لوریج بیشتری در حساب استاندارد ارانته نسبت به ‌حساب استاندارد سایر بروکرها برخوردار باشند. یکی دیگر از ویژگی‌های خوب حساب استاندارد این بروکر این است که اسپردهای آن بیشتر است و به همین دلیل آن‌ها می‌توانند از یک پیپ به بالا شروع به کار کنند.

 • حساب  Tilor maid

یکی دیگر از حساب‌های قوی و باکیفیت در بروکر ارانته حساب   Tilor maid است که برای افتتاح آن معامله‌گران باید حداقل ۱۵ هزار دلار داشته باشند. افرادی که از ارانته فارسی استفاده می‌کنند، اغلب کاربران ایرانی هستند و به همین دلیل این عدد برای آن‌ها بسیار زیاد است و ممکن است در ابتدا مسیر نتوانند آن را تأمین کنند. این رقم بالا باعث شده‌است که بسیاری از افراد نتوانند از این حساب قوی استفاده کنند. یکی دیگر از نکات قابل‌توجه درمورد این حساب، این است که نسبت به‌حساب VIP از حق کمیسیون و تعداد اسپردهای کمتری برخوردار است.

 • حساب  VIP

برای افتتاح حساب VIP، معامله‌گران به سرمایۀ اولیه پنج هزاردلاری نیاز دارند. این حساب به‌صورت کاملاً تخصصی و منحصربه‌فرد طراحی شده‌است و به همین دلیل کیفیت آن بسیار بالاست. ازجمله ویژگی‌های این حساب می‌توان به میزان اسپردهای پایین‌تر اشاره کرد. نکتۀ مهمی که درمورد این حساب باید به آن توجه شود، این است که معامله‌گران برای باید به‌ازای هر لات معامله در این حساب، ۳ دلار کارمزد پرداخت کنند.

 • حساب Premium

یکی دیگر از حساب‌های مورد استفاده در بروکر ارانته، حساب Premium است که برای افتتاح آن نیاز به ۱۰۰۰ دلار سرمایۀ اولیه است. در این بروکر میزان اسپردها کمتر از حساب استاندارد است و میزان لوریج آن ۱ به ۵۰۰ است. یکی از ویژگی‌های خوب این حساب این است که به‌ازای معاملات انجام‌شده در آن، حق کمیسیونی از کاربران دریافت نمی‌کند. به همین دلیل معامله‌گران می‌توانند با خیال را به انجام معاملات در این حساب بپردازند و نگران حق کمیسیون آن نباشند.

آیا می‌توان از طریق موبایل از خدمات بروکر ارانته استفاده کرد؟

بروکر ارانته مانند سایر بروکرهای موجود برای استفاده کاربران از اپلیکیشن‌ها و پلتفرم‌های متنوعی استفاده می‌کند که قابلیت نصب بر روی دسکتاپ و موبایل را دارند. در مورد پلتفرم‌های ارانته که بر روی موبایل نصب می‌شوند باید به این نکته توجه شود که ممکن است تعداد نمودارها کمتر و بازه زمانی آنها محدودتر باشد. به همین دلیل استفاده از اپلیکیشن‌های این بروکر روی دسکتاپ از عملکرد بهتری برخوردار هستند. بااین‌وجود می‌توانیم بگوییم که از طریق موبایل نیز می‌توان در این بروکر به معامله‌کردن پرداخت و از خدمات آن استفاده کرد.

خلاصه

به‌طورکلی می‌توانیم بگوییم که بروکر ارانته یکی از بروکرهای معاملاتی تازه‌تأسیس است که توانسته است در مدت‌زمان کمی به موفقیت‌های چشمگیری دست پیدا کند. یکی از ویژگی‌های خوب این بروکر این است که کاربران ایرانی می‌توانند از کابینۀ ارانته فارسی استفاده کنند. درواقع این بروکر یکی از معتبرترین و باکیفیت‌ترین بروکرهای معاملاتی در ایران محسوب می‌شود. به کمک آن، معامله‌گران می‌توانند در بازارهای مالی جهان سرمایه‌گذاری کنند و از فرصت‌های خوب سرمایه‌گذاری استفاده کنند. این بروکر ابتدا در کارگزاری فارکس شروع به کار کرد و چند سال بعد وارد سایر بازارهای مالی شد. این مقاله بخشی از مقاله‌ی بروکر ارانته در وبسایت بهترین هست بوده که صفر تا صد این کارگزاری و نظرات تریدرهای ایرانی در این بروکر را بیان کرده است. برای مشاهده‌ی این مقاله در وبسایت اصلی، کافی است بر روی لینک کلیک کرده و از منوی سایت، بروکر ارانته را انتخاب نمایید.

برچسب ها : ارانته,ارانته فارکس,بروکر ارانته,کارگزاری ارانته,ارانته فارسی,کابین ارانته

لینک کوتاه : https://shoma-online.ir/?p=188827

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.