مقابل ایران اعتماد به نفس داشتیم/ می‌دانستیم قهرمان می‌شویم
مقابل ایران اعتماد به نفس داشتیم/ می‌دانستیم قهرمان می‌شویم

به گزارش خبرنگار مهر، «آرتور اولیویرا» یکی از نفرات کلیدی تیم ملی فوتسال ژاپن در شانزدهمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا بود. ژاپن در دیدار فینال، با نتیجه ۳ بر ۲ ایران را شکست داد و به عنوان قهرمانی رسید. اولیویرا در حالی که بازی با نتیجه تساوی یک – یک دنبال می‌شد، با یک ضربه […]

به گزارش خبرنگار مهر، «آرتور اولیویرا» یکی از نفرات کلیدی تیم ملی فوتسال ژاپن در شانزدهمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا بود. ژاپن در دیدار فینال، با نتیجه ۳ بر ۲ ایران را شکست داد و به عنوان قهرمانی رسید. اولیویرا در حالی که بازی با نتیجه تساوی یک – یک دنبال می‌شد، با یک ضربه کاشته دروازه ایران را باز کرد و گل دوم ژاپن را به ثمر رساند تا تاثیرگذاری خود را به رخ بکشد.
این بازیکن بعد از قهرمانی ژاپن، گفتگوی کوتاهی را از حال و هوای بازی با ایران و قهرمانی در آسیا انجام داده است:
* الان که قهرمان آسیا شده‌ای، چه حسی داری؟
– این احساس فوق العاده ای است.
* ایران باید تیم خیلی قدرتمندی بوده باشد؟
– آنها قوی بودند. همه اعضای تیم این را می‌دانستند. اما توانستیم بازی را کنترل کنیم و نتیجه خوبی بگیریم.
* توموتاکا یوشیکاوا در اواسط نیمه اول مصدوم شد اما از آنجا تیم قدرت اساسی خود را نشان داد.
– توموتاکا تنها مصدوم نبود. بازیکنان دیگر از جمله خود من هم آسیب دیده بودیم. پس از بیرون رفتن توموتاکا، همه بازیکنان جان و دل خود را در مسابقه گذاشتند.

ضربه آزاد اولیویرا که منجر به گل دوم ژاپن مقابل ایران شد

* مسیر ضربه آزاد -که تبدیل به گل دوم ژاپن شد- را دیدی؟
– بله، من می‌توانستم مسیر ضربه آزاد را ببینم. فقط یک بازیکن روی دیوار دفاعی بود. بنابراین من ضربه‌ام را از بیرون نشانه گرفتم و به آن مثل یک توپ فوتبال قوس دادم.
* چه زمانی فهمیدی که می‌توانید ایران را شکست بدهید؟
– در مرحله نیمه نهایی.
* در نیمه نهایی؟
– بله؛ وقتی ازبکستان را شکست دادیم، فکر می‌کردم می‌توانیم فینال را هم ببریم. با وجود اینکه حریفان ما ابتدا گل می‌زدند، می‌توانستیم ذهنیتمان را عوض کنیم و به سرعت به نتیجه برسیم. همه بازیکنان اعتماد به نفس داشتند.