مقایسه دو گیتار برای شروع : یاماها C70 و C40
مقایسه دو گیتار برای شروع : یاماها C70 و C40

آغاز روند تعلیم یک ساز جدید، آن هم ساز شگفت انگیزی همچون گیتار که سبک های متفاوتی را حمایت می کند، یک واقعه شگفت انگیز است. در این موقع است که خرید یک ساز مناسب از یک فروشگاه گیتار معتبر اهمیت به خصوصی پیدا می کند. بدون شک انتخاب بهترین گیتار در این موقعیت یکی از سخت […]

آغاز روند تعلیم یک ساز جدید، آن هم ساز شگفت انگیزی همچون گیتار که سبک های متفاوتی را حمایت می کند، یک واقعه شگفت انگیز است. در این موقع است که خرید یک ساز مناسب از یک فروشگاه گیتار معتبر اهمیت به خصوصی پیدا می کند. بدون شک انتخاب بهترین گیتار در این موقعیت یکی از سخت ترین تصمیم گیری ها به حساب می آید. به همین علت تصمیم گرفتیم در این مقاله از فروشگاه موسیقی بتهوون، دوتا از بهترین، با کیفیت ترین، خوش صدا ترین و زیباترین گیتارهای موجود در بازار ایران را به شما معرفی کنیم.از گرانبها ترین و معروف ترین برندهای گیتار در جهان می توان به گیتار یاماها، گیتار الحمبرا، گیتار کورت و … اشاره کرد که معمولا تولید کننده انواع گیتار هستند.

اما اگر بخواهیم به طور کاملا اختصاصی و بر اساس قیمت گیتار به معروف ترین گیتارهای کلاسیک بازار بپردازیم، بدون شک گیتار یاماها C40 و گیتار یاماها C70، بهترین این جدول است .گیتارهایی که به خاطر قیمت مناسب، با کیفیت بودن، صدای جذاب و بازار دست دوم مطلوب، طرفداران زیادی دارند. ما در این مطلب می خواهیم در ادامه، شما را با مشخصات فنی هر دو ساز بیشتر آشنا می کنیم.

گیتار یاماها C70

گیتار کلاسیک یاماها C40 یکی از پرطرفدارمحبوب ترین گیتارها برای شروع روند یادگیری گیتار و پرفروش ترین گیتار در بازار جهانی است که علاوه بر کیفیت بسیار بالا، قیمت مقرون به صرفه ای به عنوان یک گیتار آموزشی دارد. این گیتار همچنین مانند دیگر گیتارهای کلاسیک، دسته ای پهن دارد و به همراه سیم های نایلون استفاده می شود. بسیاری از نوازندگان گیتار اولین سازشان همین گیتارهای سری C شرکت یاماها بوده است. گیتارهای سری C که معروف ترین آن ها یاماها C40 و یاماها C70 هستند قدمتی سی ساله دارند و یاماها هنوز هم این دو مدل را تولید می کند می سازد.

صفحه انگشت گذاری گیتار کلاسیک یاماها C70 از جنس چوب رزوود است که باعث می شود نوازنده نتیجه خوبی در حین نواختن داشته باشد. همچنین جنس جعبه صدای این گیتار، از چوب کاج است که باعث ایجاد صدایی پر حجم می شود. چوبی که برای قسمت پشت و کناره جعبه صدای این ساز به کار گرفته شده چوب شوریا است که باعث بهتر شدن رزونانس صدا می شود.

از نظر اندازه، این گیتار دارای سایز استاندارد است و مناسب برای استفاده بزرگسالان می باشد. ماشین هد یاماها C70 کیفیت کاملا مقبولی دارد و به حفظ کوک ساز کمک به سزایی می کند. کیفیت ساخت، کیفیت صدا و اکشن این گیتار به هیچ وجه حس ارزان قیمت بودن را به نوازنده آن القا نمی کند. با این که این گیتار در رده ی گیتارهای مبتدی کمپانی یاماها قرار می گیرد، اما افراد مبتدی با خرید آن تا مدت ها به گیتار سطح بالاتری نیاز پیدا نخواهند کرد. برای مشاهده تنوع گیتار یاماها c70 به  ادرس www. beethovenmshop.com مراجعه کنید.

خصوصیات گیتار کلاسیک یاماها C70 :

• صفحه انگشت گذاری و بریج از جنس رزوود
• دوام و ماندگاری قابل توجه
• قیمت مقرون به صرفه
• ساخت اندونزی

گیتار یاماها C40

 گیتار کلاسیک یاماها C40 یکی از معروف ترین گیتارها برای شروع یادگیری و پرفروش‌ ترین گیتار بازار است، تا جایی که در اکثر خانه ها یک یاماها C40 در کنار بقیه لوازم خانه دیده می شود. همچنین بسیاری از اساتید، خرید این گیتار کلاسیک را به هنرجویان خود پیشنهاد می کنند. دلیل این محبوبیت، کیفیت ساخت بسیار مناسب این گیتار، صدای مناسب و در عین حال قیمت ایده آل آن است. بسیاری از گیتارهای رقیب یاماها C40 از مواد اولیه رده پایین ساخته شده اند. در صورتی که گیتار یاماها C40 نه تنها طراحی و مواد اولیه‌ فوق العاده با کیفیتی دارد، بلکه توسط سازندگان متخصص کشور اندونزی تولید می شود و به همین علت کیفیت ساخت بهتری نسبت به نمونه های مشابه موجود در بازار دارد. این گیتار همچنین مانند دیگر گیتارهای کلاسیک، دسته ای پهن دارد و به همراه سیم های نایلون استفاده می شود که فرایند یادگیری آموزش را برای هنرجویان این ساز ساده تر می کند.

image 1655304204 - مقایسه دو گیتار برای شروع : یاماها C70 و C40

با بهره‌ گیری از مواد اولیه‌ خوب و کیفیت ساخت بسیار بالای کمپانی یاماها و صدای بسیار دلچسب، قیمت گیتار کلاسیک یاماها C40 ثابت می کند که قیمت مناسب می‌تواند با کیفیت مناسب همراه باشد. بدنه این گیتار کلاسیک از چوب ساخته شده و جنس صفحه رویی آن از صنوبر است که به دلیل صدای تر و تازه و انتقال خوب ارتعاشات، اولین انتخاب بسیاری از نوازندگان گیتار است. فرت بود این گیتار نیز از چوب Rosewood ساخته شده که صدایی گرم دارد و محبوب ترین گزینه در ساخت فرت بورد گیتارهای حرفه ای است. کمپانی یاماها همچنین از ماشین هدهای کروم در این ساز استفاده کرده که به خوبی از کوک آن محافظت می کنند.برای مشاهده تنوع گیتار یاماها c40 به  ادرس www. beethovenmshop.com مراجعه کنید.

خصوصیات گیتار کلاسیک یاماها C40 :

• صفحه‌ی رویی از جنس صنوبر با صدایی زنده
• صفحه‌ انگشت‌گذاری و بریج از جنس رزوود
• بهترین گیتار کلاسیک برای آغاز یادگیری
• قسمت های فلزی از جنس کروم
• دسته‌ی پهن ۵۲ میلی‌متری
• قیمت مقرون به صرفه
• تولید کشور اندونزی
• صدای مناسب