منتظر اقدام ایران برای احیای برجام هستیم
منتظر اقدام ایران برای احیای برجام هستیم

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فرانس پرس، «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه بعد از دیدار با آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در یک نشست خبری مشترک درباره مذاکرات وین گفت: ما منتظر اقدام نهایی ایران در زمینه بازگشت به برجام هستیم. لودریان ادعا کرد: انتظار داریم که مقامات ایرانی آخرین تصمیمات که […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فرانس پرس، «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه بعد از دیدار با آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در یک نشست خبری مشترک درباره مذاکرات وین گفت: ما منتظر اقدام نهایی ایران در زمینه بازگشت به برجام هستیم.

لودریان ادعا کرد: انتظار داریم که مقامات ایرانی آخرین تصمیمات که ما را قادر سازد به اجرای کامل برجام برگردیم اتخاذ کنند.

دیپلمات‌های ارشد کشورهای عضو برجام طی دو ماه و نیم گذشته در وین گردهم آمده‌اند تا این توافق را که آمریکا در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ از آن خارج شد احیا کنند.

درهمین رابطه میخائیل اولیانوف سفیر و نماینده دائم روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، روز جمعه در توئیتی نوشت: شم درونم به من می‌گوید که مذاکرات وین درباره احیای برجام هفته آینده، یعنی حداکثر تا ۴ جولای، از سر گرفته می‌شود.

وی افزود که این قطعی نیست اما احتمال بالایی دارد.