موافقت شورای شهرمینیاپولیس با پرداخت غرامت به خانواده«جورج فلوید»
موافقت شورای شهرمینیاپولیس با پرداخت غرامت به خانواده«جورج فلوید»

به گزارش مهر به نقل از الجزیره، شورای شهر مینیاپولیس در ایالت مینه سوتا آمریکا روز جمعه به اتفاق آرا با پرداخت ۲۷ میلیون دلار غرامت به خانواده «جورج فلوید» موافقت کرد. گفته می‌شود که این غرامت برای جلب رضایت خانواده فلوید که سال گذشته از شورای شهر و چهار مأمور پلیس به دلیل قتل […]

به گزارش مهر به نقل از الجزیره، شورای شهر مینیاپولیس در ایالت مینه سوتا آمریکا روز جمعه به اتفاق آرا با پرداخت ۲۷ میلیون دلار غرامت به خانواده «جورج فلوید» موافقت کرد.

گفته می‌شود که این غرامت برای جلب رضایت خانواده فلوید که سال گذشته از شورای شهر و چهار مأمور پلیس به دلیل قتل وی شکایت کرده بودند، پرداخت می‌شود.

خانواده فلوید در دادخواست خود اعلام کردند که این چهار مأمور پلیس حقوق شهروندی جورج فلوید را در زمان بازداشت او نقض کردند و شهر مینیاپولیس نیز رشد و نمو فرهنگ اعمال زور، نژادپرستی و مصونیت را در میان نیروهای پلیس خود اجازه داده است.

خواهر جورج فلوید در بیانیه‌ای که متعاقب اعلام این خبر منتشر شد، تصریح کرد که او و خانواده اش «خوشحالند که سرانجام سفر غم انگیز آنها برای اجرای عدالت در مورد عاملان مرگ برادرش به پایان رسید».

گفتنی است، جورج فلوید ۴۶ ساله ۲۵ ماه مه سال گذشته در پی برخورد خشونت آمیز مأموران پلیس سفیدپوست به طرز فجیعی به قتل رسید؛ رویدادی که خشم آمریکائیان آفریقایی تبار و فعالان حقوق مدنی آمریکا را در پی داشت و باعث بروز ناآرامی‌های گسترده در شهرهای مختلف آمریکا شد.