موضع نتانیاهو درباره عادی سازی با ریاض و تجهیز کی‌یف به گنبدآهنین
موضع نتانیاهو درباره عادی سازی با ریاض و تجهیز کی‌یف به گنبدآهنین

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه روسیا الیوم، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز در گفتگو با یک شبکه تلویزیونی فرانسوی، عنوان کرد: من امکان تجهیز اوکراین به سامانه گنبد آهنین را بررسی خواهم کرد. وی افزود: البته پیش از آن پیامدهای سیاسی و نظامی احتمالی این اقدام را بررسی می کنم، […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه روسیا الیوم، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز در گفتگو با یک شبکه تلویزیونی فرانسوی، عنوان کرد: من امکان تجهیز اوکراین به سامانه گنبد آهنین را بررسی خواهم کرد.
وی افزود: البته پیش از آن پیامدهای سیاسی و نظامی احتمالی این اقدام را بررسی می کنم، چون می خواهم قدرت روابط اسرائیل و روسیه را حفظ کنم.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی با این حال تاکید کرد که نمی‌تواند تضمین کند که چنین اتفاقی رخ دهد.
وی گفت: ما سیاست‌ها و منافع خود در منطقه را بررسی خواهیم کرد و شاید کمک مان به اوکراین در زمینه‌هایی دیگر باشد.
نتانیاهو اظهار داشت: برای این منظور ما باید مسائل دیگری از جمله فعالیت نزدیک به هم نیروی هوایی اسرائیل و روسیه در سوریه را هم در نظر بگیریم و ما به هیچ وجه به دنبال تقابل نظامی با روسیه نیستیم.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در بخش دیگری از این گفتگو مدعی شد: عادی‌سازی روابط بین تل آویو و ریاض به حل منازعه عربی اسرائیلی منجر خواهد شد و این مساله به پایان واقعی نزاع بین طرفین فلسطینی و اسرائیلی منتهی می‌شود.