موضع گیری خصمانه وزیر خارجه سعودی علیه ایران
موضع گیری خصمانه وزیر خارجه سعودی علیه ایران

به گزارش مهر به نقل از النشره، فیصل بن فرحان وزیر خارجه سعودی در نشست خبری مشترک با سرگئی لاوروف همتای روسی خود به موضع گیری خصمانه علیه ایران پرداخت. وی مدعی شد: عربستان اقدامات بازدارنده به منظور حفاظت از تاسیسات نفتی خود به دنبال حملات نیروهای حوثی یمنی متحد با ایران به تاسیسات ما، […]

به گزارش مهر به نقل از النشره، فیصل بن فرحان وزیر خارجه سعودی در نشست خبری مشترک با سرگئی لاوروف همتای روسی خود به موضع گیری خصمانه علیه ایران پرداخت.

وی مدعی شد: عربستان اقدامات بازدارنده به منظور حفاظت از تاسیسات نفتی خود به دنبال حملات نیروهای حوثی یمنی متحد با ایران به تاسیسات ما، به عمل خواهد آورد.

وزیر خارجه سعودی ادعا کرد: حملات شبه نظامیان حوثی به بندر راس التنوره و شرکت آرامکو تهدیدی آشکار علیه امداد رسانی انرژی در دنیاست.

وی در حالی که جنگنده‌های سعودی بر دامنه حملات خود به مناطق مسکونی در صعده و صنعا افزوده‌اند، گفت: ما از تلاش‌های نماینده سازمان ملل در امور یمن برای رسیدن به آتش بس در یمن حمایت می‌کنیم.

بن فرحان در ادامه از همکاری کشورش با روسیه در چارچوب اوپک خبر داد.

وی در ادامه موضع گیری خصمانه علیه ایران ادعا کرد: ما تلاش‌های بین المللی برای ممانعت از دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای و موشک‌های بالستیک را ارج می نهیم.

بن فرحان گفت: ما خواهان عاری بودن منطقه خلیج فارس از سلاح کشتار جمعی هستیم.

وزیر خارجه سعودی اعلام کرد: ما به تلاش‌های خود برای دست‌یابی به راهکار سیاسی برای حل بحران سوریه ادامه می‌دهیم.