موعد جلسه کنست رژیم صهیونیستی درباره رای به کابینه نتانیاهو
موعد جلسه کنست رژیم صهیونیستی درباره رای به کابینه نتانیاهو

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، کنست رژیم صهیونیستی روز پنج‌شنبه ۲۹ دسامبر رأی اعتماد به کابینه جدید «بنیامین نتانیاهو» را بررسی می‌کند. طبق اعلام رسانه های صهیونیست، رئیس کنست به اعضا اعلام کرده است که بررسی و رأی اعتماد به کابینه صبح روز پنج‌شنبه انجام خواهد شد. با توجه به اینکه نتانیاهو […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، کنست رژیم صهیونیستی روز پنج‌شنبه ۲۹ دسامبر رأی اعتماد به کابینه جدید «بنیامین نتانیاهو» را بررسی می‌کند.
طبق اعلام رسانه های صهیونیست، رئیس کنست به اعضا اعلام کرده است که بررسی و رأی اعتماد به کابینه صبح روز پنج‌شنبه انجام خواهد شد.
با توجه به اینکه نتانیاهو ۶۴ رأی از ۱۲۰ رأی کنست را همراه خود دارد و برای کسب رأی اعتماد وزرا ۶۱ رأی کافی است، به نظر می‌آید که کابینه جدید نتانیاهو بدون مشکلی رأی بگیرد.
نتانیاهو که طولانی‌ترین دوره نخست‌وزیری را تجربه کرده، هفته گذشته وعده هایی درباره کابینه خود داد، اما آنچه معرفی کرده است به گفته کارشناسان یکی از دست راستی‌ترین و افراطی‌ترین کابینه‌های تاریخ رژیم صهیونیستی است.
به طور خاص «ایتمار بن غفیر»، رهبر حزب «قدرت یهودی» قرار است وزیر امنیت داخلی شود و عملا مسئولیت پلیس و دستگاه‌های امنیتی رژیم صهیونیستی را به عهده می‌گیرد در کنار اختیارات گسترده به حزب راست افراطی «صهیونیسم دینی» موجب نگرانی شده است.
حزب موسوم به قدرت یهودی و حزب موسوم به صهیونیسم دینی و رهبرانشان مخالفان سرسخت تشکیل کشور فلسطین و خواستار سلطه کامل تل آویو بر کرانه باختری و توسعه شهرک‌سازی هستند.
در برابر، سران احزاب مخالف متعهد شده‌اند که در مخالفت با کابینه نتانیاهو فعالیت کنند.