• امروز : جمعه - ۱ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Friday - 21 June - 2024

موفقیت‌های تنیس روی‌میز اتفاقی نیست/ فقط یک و نیم درصد مخالف دارم

  • ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۵
موفقیت‌های تنیس روی‌میز اتفاقی نیست/ فقط یک و نیم درصد مخالف دارم

مهرداد علی قارداشی رییس فدراسیون تنیس روی میز در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد المپیکی شدن نیما عالمیان و ندا شهسواری که با قهرمانی در رقابت های گزینشی المپیک در منطقه آسیای میانه به دست آمد، شرایط نوشاد عالمیان و سهمیه ای که این بازیکن می تواند برای نخستین بار از رنکینگ جهانی به دست آورد و همچنین برنامه های آماده سازی برای نمایندگان اعزامی تنیس روی میز به بازی های ۲۰۲۴ پاریس توضیح داد.
تنیس روی میز برای چندمین بار سهمیه گرفت؟
وی با ابراز خرسندی از سهمیه های به دست آمده گفت: در بخش مردان برای هفتمین بار و در بخش بانوان برای سومین بار صاحب سهمیه المپیک شدیم در حالی که مسابقات در سطح واقعا بالایی برگزار شد و بازیکنان شرکت کننده با تدارکات بالایی در مسابقات شرکت کرده بودند.
المپیکی شدیم در حالی که سید یک نبودیم
رییس فدراسیون تنیس روی میز تصریح کرد: سهمیه های مردان و زنان آسیای میانه در حالی به ایران اختصاص پیدا کرد که نه در بخش مردان و نه در بخش بانوان، سید یک مسابقات نبودیم اما با هدایت خوب و به جا مربیان، این موضوع کوچکترین تاثیری روی عملکرد بازیکنان ایجاد نکرد. ظرفیت فنی در کنار ظرفیت مدیریتی، همزمان کمک شد تا سهمیه های المپیک در منطقه به نام ایران ثبت شود.

ندا شهسواری با کسب سهمیه بازی های ۲۰۲۴ پاریس، برای سومین بار متوالی المپیکی شد، او در المپیک لندن و ریو هم حضور داشت
تاثیر مربیان در سهمیه های به دست آمده
قارداشی با تاکید بر تاثیر عملکرد کادر فنی در کسب سهمیه برای المپیک، تصریح کرد: ایجاد آرامش روانی لازم در حین مسابقات و جلوگیری از تاثیرگذاری منفی هر حاشیه و نتیجه ای روی روان بازیکن به اندازه مسائل فنی و آمادگی تکنیکی، مهم و تعیین کننده است. مربیان ما هم در بخش مردان و هم بانوان به خوبی در هر دو زمینه، بازیکنان را برای مسابقات آماده کردند و به خصوص در جریان رقابت ها هم این آمادگی را حفظ کردند.
درک متقابل بازیکن و مربی از یکدیگر
وی درهمین زمینه ادامه داد: بیش از هشت سال است که جمیل لطف الله نسبی، سرمربی تیم ملی مردان تنیس روی میز است. این حضور مستمر در شرایط مختلف که البته عملکرد فنی قابل قبول دلیل اصلی آن بوده است، باعث شده تا بازیکنان و مربی به درک متقابلی از هم برسند و بتوانند در هر شرایطی به خوبی و با نتیجه گیری کنار هم باشند.
موفقیت های اخیر اتفاقی نبود
رییس فدراسیون تنیس روی میز تاکید کرد: یکی از دلایل اتفاقات مثبتی که در چندسال اخیر داشتیم، همین است. تنیس روی میز در بازی های آسیایی جاکارتا با طلسم شکنی صاحب مدال شد و در بازی های آسیایی هانگژو هم این مدال آوری را با یک تاریخ سازی دیگر تکرار کرد. این نتایج و موفقیت هایی مشابه آن اتفاقی نبوده است.
فقط با بودجه دولت نمی توان موفق بود
قارداشی در عین حال بر تاثیرگذاری مدیریت در کسب نتایج قابل توجه تاکید کرد و گفت: مجموعه مدیریتی فدراسیون که فقط شامل من نمی شود و مربوط به تمام اعضای هیات رییسه می شود هم تاثیر مستقیم در جذب انسان های خیر و اسپانسرها برای همکاری با مجموعه فدراسیون شده است. پرواضح است که تنها با تکیه به منابع دولتی نمی توان به این موفقیت ها رسید. کمک هایی که اسپانسرها و خیرین به ما داشتند تاثیر زیادی در دستیابی به اهداف داشته است.

نمیا عالمیان بعد از المپیک ریو و توکیو برای سومین دوره متوالی در المپیک پاریس شرکت خواهد کرد
بیشترین رشد را میان فدراسیون ها داشتیم
وی با یادآوری اینکه فدراسیون تنیس روی میز در چندسال اخیر جزو فدراسیون های برتر در اعزام های برون مرزی بوده است، افزود: به طور حتم بعد از اعلام وضعیت فدراسیون ها در سال ۱۴۰۲ به لحاظ سفرهای برون مرزی، بازهم جزو فدراسیون های دوم یا سوم هستیم. این در حالی است که هزینه اعزام برای اردو یا حضور در مسابقات به نسبت گذشته خیلی بیشتر شده است. با این حال به خاطر وفاق و همدلی در مجموعه مدیریتی فدراسیون و گرایش افراد خارج از این مجموعه برای کمک، توانسته ایم بیشتر برنامه های خود را به سرانجام برسانیم. در همین راستا سال گذشته بیشترین رشد را در میان فدراسیون ها داشتیم و لوح ان را هم دریافت کردیم.
نوشاد هم سهمیه تاریخی می گیرد
رییس فدراسیون تنیس روی میز همچنین از اطمینان خاطر نسبت به المپیکی شدن نوشاد عالمیان صحبت کرد و گفت: به طور حتم نوشاد هم از رنکینگ جهانی صاحب سهمیه می شد. وضعیت او به گونه ای است که کسب سهمیه اش قطعی است. اینگونه مانند المپیک ریو با سه بازیکن در بازی های ۲۰۲۴ پاریس شرکت خواهیم کرد. البته شرایط کسب سهمیه برای آن بازی ها متفاوت بود. سهمیه های آسیای میانه در این دوره در شرایطی به ایران تعلق گرفت که سطح مسابقات بالاتر از همیشه بود. ضمن اینکه سهمیه ای که نوشاد از رنکینگ جهانی می گیرد، تاریخی و برای اولین بار است.
شرایط مشابه با المپیک از حیث کمیت
وی با تاکید بر اینکه تنیس روی میز ایران با سه بازیکن در بخش مردان و زنان در المپیک پاریس شرکت خواهد کرد، گفت: سهمیه تیمی خواست ما برای این دوره بازی ها بود که محقق نشد. البته با سهمیه تیمی هم حداکثر سه نماینده در المپیک داشتیم و حالا هم با سه بازیکن راهی پاریس خواهیم شد. با این تفاوت که با سهمیه تیمی، فقط در بخش مردان نماینده داشتیم اما حالا در بخش زنان هم نماینده داریم.
فقط یک و نیم درصد مخالف دارم
قارداشی در واکنش به اینکه «با سهمیه های به دست آمده برای المپیک پاسخ منتقدان به نوعی داده شد»، گفت: واقعیت این است که تمام مخالفت ها نهایت از یک جمعیت یک و نیم درصدی است. ۹۸.۵ درصد جامعه تنیس روی میز موافق من و فعالیت های مجموعه فدراسیون هستند. تک کاندیدا بودن من در دوره اخیر انتخابات فدراسیون هم گویای همین مساله است. در کل اما بدون توجه به هیچ مساله ای فقط برای رضای خدا و پیشرفت تنیس روی میز، فعالیت های مان را دنبال می کنیم.

نوشاد عالمیان در آستانه کسب سهمیه تاریخی از رنکینگ جهانی تنیس روی میز است
تهیه میزهای المپیکی برای المپیک
رییس فدراسیون تنیس روی میز همچنین در مورد برنامه های پیش بینی شده برای آماده سازی المپیکی بازیکنان گفت: رقابت های تنیس روی میز المپیک بر روی میزهای «دبل هیپنس» برگزار می شود. درخواست بازیکنان این است که برای المپیک روی این میزها تمرین داشته باشند. بنابراین تهیه آنها اولویت فدراسیون در برنامه آماده سازی است.
اعزام به کرواسی و اسلوونی
قارداشی تصریح کرد: همچنین برای حضور در مسابقات بین المللی را هم برای ملی پوشان داریم. اسلوونی و کرواسی در ماه های آینده میزبان رقابت های بین المللی هستند و قرار است برادران عالمیان هم در انها شرکت کنند. البته ندا شهسواری به خاطر درگیری در لیگ ترکیه در این رویداد شرکت نمی کند اما برای او هم برنامه هایی خواهیم داشت.
از مسابقات قهرمانی آسیا غافل نیستیم
قارداشی در پایان با یاداوری اینکه بعد از المپیک، مسابقات قهرمانی آسیا در قزاقستان برگزار می شود گفت: بنابراین از حالا باید به فکر این رقابت ها و آماده سازی دیگر بازیکنان هم باشیم. به همین دلیل امیرحسین هدایی هم به کرواسی و اسلوونی اعزام می شود.

لینک کوتاه : https://shoma-online.ir/?p=210028

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.