مون جائه-این، روسیه را شریک اصلی کره جنوبی خواند
مون جائه-این، روسیه را شریک اصلی کره جنوبی خواند

به گزارش ایسنا، به نقل از آرتی عربی، مون جائه-این، رئیس‌جمهوری کره جنوبی روز پنج‌شنبه در اظهاراتی بر لزوم تقویت همکاری‌ با روسیه تاکید کرد. وی گفت: روسیه شریک کلیدی برای سیاست شمالی جدید جمهوری کره بوده و همراه ما در تلاش‌های‌مان برای رسیدن به صلح و کامیابی در اوراسیا محسوب می‌شود. ما باید روابط‌مان […]

به گزارش ایسنا، به نقل از آرتی عربی، مون جائه-این، رئیس‌جمهوری کره جنوبی روز پنج‌شنبه در اظهاراتی بر لزوم تقویت همکاری‌ با روسیه تاکید کرد.

وی گفت: روسیه شریک کلیدی برای سیاست شمالی جدید جمهوری کره بوده و همراه ما در تلاش‌های‌مان برای رسیدن به صلح و کامیابی در اوراسیا محسوب می‌شود. ما باید روابط‌مان با روسیه را به عنوان یک شریک راهبردی گسترش دهیم. این شراکت با سالگرد سی سالگی روابط دیپلماتیک در سال ۲۰۲۰ شدت یافت. ما باید به توسعه تبادلات و همکاری ادامه دهیم.

وی اعلام کرد که هدف نهایی رسیدن به تبادل تجاری ۳۰ میلیارد دلاری با روسیه است.

به گفته رئیس‌جمهوری کره جنوبی، این مساله عصر جدیدی را روابط دو کشور آغاز خواهد کرد.

مون جائه این همچنین نسبت به تلاش‌های ژاپن در درج معدن طلای و نقره مرتبط با کار اجباری کارگران کره جنوبی در لیست میراث جهانی یونسکو ابراز تاسف کرد.

او افزود، این معدن با دوره استعماری ژاپن علیه کره جنوبی مرتبط است که شامل کار اجباری کارگران کره جنوبی و واداشتن آنها به کار در این معدن می‌شد.

انتهای پیام

منبع