موهای خود را هر چندوقت یکبار بشوییم؟
موهای خود را هر چندوقت یکبار بشوییم؟

شستن روزانه مو مضرات جبران ناپذیری دارد که  لیت گلدبرگ متخصص پوست و مو در مرکز پزشکی بوستون در پاسخ به سوال، مو‌های خود را باید چند وقت یکبار بشوییم؟ گفت: برای پاسخ دادن به این سوال باید ۳ اصل اساسی را در نظر بگیریم. ۱. نوع پوستاو ادامه داد: افرادی که پوست غیر چربی […]

شستن روزانه مو مضرات جبران ناپذیری دارد که  لیت گلدبرگ متخصص پوست و مو در مرکز پزشکی بوستون در پاسخ به سوال، مو‌های خود را باید چند وقت یکبار بشوییم؟ گفت: برای پاسخ دادن به این سوال باید ۳ اصل اساسی را در نظر بگیریم.
۱. نوع پوستاو ادامه داد: افرادی که پوست غیر چربی دارند، باید حداقل هفته‌ای یک یا دو بار مو‌های خود را بشویند و اگر پوست سرشان چرب است، باید مرتباً مو‌های خود را بشویند.۲.ساختار مواین متخصص پوست مو بیان کرد: دومین اصل برای شست‌وشو ساختار مو است.طول و کیفیت مو‌ها در سرعت انتشار چربی تأثیر دارد. اگر  افراد مو‌های درشت یا فر دارند، توصیه می‌شود آن را هفته‌ای یک بار بشویند. در مقابل، افرادی که مو‌های صاف و نرم دارند باید هفته‌ای دو بار یا بیشتر شامپو بزنند.
۳.فرم مو‌هاگلد برگ افزود:نکته دیگری که باید به آن توجه کنید، فرم مو‌ها است. اگر به دلیل استفاده زیاد از حالت دهنده‌ها مو‌های افراد  آسیب دیده، باید کمتر آن را بشویید.