موکبی که «رادیو اربعین» به پا کرد/ با این نواها به کربلا سفر کنید
موکبی که «رادیو اربعین» به پا کرد/ با این نواها به کربلا سفر کنید

محمد بخشایش از تهیه‌کنندگان رادیو اربعین درباره برنامه‌های این شبکه و خبرهای مورد نیاز مردم در ایام اربعین به خبرنگار مهر بیان کرد: پیک زمانی و اوج ساعت‌های طلایی در رادیو اربعین به گفتگوها و اطلاع رسانی‌های مهمی اختصاص دارد و در این ساعات مردم و زائران از آخرین شرایط و اخبار پیاده روی اربعین […]

محمد بخشایش از تهیه‌کنندگان رادیو اربعین درباره برنامه‌های این شبکه و خبرهای مورد نیاز مردم در ایام اربعین به خبرنگار مهر بیان کرد: پیک زمانی و اوج ساعت‌های طلایی در رادیو اربعین به گفتگوها و اطلاع رسانی‌های مهمی اختصاص دارد و در این ساعات مردم و زائران از آخرین شرایط و اخبار پیاده روی اربعین مطلع می‌شوند.
موکبی که رادیو اربعین به پا کرد
وی ادامه داد: تلاش ما بر این است که رفت و آمد زائران را در مرزهای زمینی و هوایی و مشکلاتی که دارند تسهیل کنیم. از ساعت ۱۸ تا ۲۴ که ساعت پایانی شب است و به نوعی ساعت اصلی پیاده‌روی زوار محسوب می‌شود، رادیو اربعین به یک موکب تبدیل می‌شود. هیئتی که شاید از دل یک استودیوی کوچک باشد اما حسینیه‌ای به وسعت همه راهپیمایان این مسیر است که مهران تا نجف و نجف تا کربلا را می‌پیمایند.
بخشایش درباره بخش‌هایی از برنامه برای جاماندگان اربعین تصریح کرد: ما سعی داریم در این ساعات با پخش مداحی‌ها، نوحه‌های اختصاصی و گفتگو و سفرنامه حال و هوای زوار را عوض کنیم. به ویژه خیلی از کسانی که نمی‌توانند به سفر اربعین بروند و به نوعی از حسرت به دل‌ها هستند وقتی در این ساعات برنامه را می‌شنوند احساس می‌کنند خودشان هم با زوار همراه شده‌اند.
ساعات عشق بازی با امام حسین (ع)
وی اضافه کرد: خیلی‌ها که رادیو اربعین می‌شنوند با این مداحی‌ها، مراثی و سینه‌زنی‌ها آرامش می‌گیرند. این ساعات به نوعی ساعات عشق بازی مردم با امام حسین (ع) است و همه تلاش ما این است که از پخش تلفن‌های خود مخاطبان و بیان احساساتشان تا گزارش‌ها و دیگر موارد حال مردم را تغییر دهیم.
تهیه کننده رادیو اربعین با اشاره به گزارشگران اعزامی اظهار کرد: بخشی از این هدف هم با حال و هوایی که گزارشگران ما از کربلا می‌فرستند محقق می‌شود تا مخاطبان تصور کنند خودشان هم در کربلا هستند.
این تهیه‌کننده با اشاره به برخی از مخاطبان رادیو اربعین و تماس‌ها با این شبکه یادآور شد: خیلی از آن‌ها که از لحاظ مالی تمکن کامل برای رفتن به کربلا ندارند، یا مشکلی شخصی و بیماری برایشان پیش آمده با رادیو اربعین تماس می‌گیرند و به نوعی هزینه‌های خود را به دوستانی تقدیم می‌کنند که دوست دارند بروند اما مشکل مالی داشته‌اند و آرزو و حسرت این سفر به دلشان مانده است.
وی در پایان درباره دریافت رادیو اربعین در عراق برای اطلاع‌رسانی‌های لازم عنوان کرد: مخاطبان در عراق می‌توانند از طریق اینترنت و استفاده از پایگاه ایران صدا، رادیو اربعین را دریافت کنند تا در جریان اطلاع رسانی‌ها و خبرهای لحظه‌ای قرار بگیرند.