نامزد ائتلاف چارچوب هماهنگی برای نخست‌وزیری عراق: نمی‌توان جریان صدر را نادیده گرفت
نامزد ائتلاف چارچوب هماهنگی برای نخست‌وزیری عراق: نمی‌توان جریان صدر را نادیده گرفت

به گزارش ایسنا، به نقل از شفق نیوز، محمد شیاع السودانی، نامزد ائتلاف چارچوب هماهنگی برای پست نخست وزیری عراق گفت، در جلسه امروز (چهارشنبه) پارلمان حاضر خواهد شد و به رد استعفای محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان این کشور رای خواهد داد. خبرگزاری رسمی عراق (واع) دوشنبه اعلام کرد که محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق […]

به گزارش ایسنا، به نقل از شفق نیوز، محمد شیاع السودانی، نامزد ائتلاف چارچوب هماهنگی برای پست نخست وزیری عراق گفت، در جلسه امروز (چهارشنبه) پارلمان حاضر خواهد شد و به رد استعفای محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان این کشور رای خواهد داد.
خبرگزاری رسمی عراق (واع) دوشنبه اعلام کرد که محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق از سمتش استعفا کرد.
وی افزود: نمی توان جریان صدر را نادیده گرفت و آنچه که مقتدی صدر، رهبر این جریان مطرح می کند با برنامه های ما همخوانی دارد و هیچ ایرادی بر دیدار من با رهبر جنبش صدر نیست.
السودانی همچنین متعهد شد انتخابات زودهنگام پارلمانی را ۱۸ ماه پس از تشکیل دولت جدید برگزار کند.
وی در ادامه گفت، پیشنهادی به حزب السیاده(حاکمیت) نداده است و تنها راجع به حل پرونده‌های استان‌های آزاد شده از دست داعش توافق کرده‌اند.
السودانی همچنین راه‌حلی برای بحران انرژی موجود میان دولت بغداد و اقلیم کردستان داد و گفت، راه حل وضع قانون نفت و گاز است که ظرف حداکثر شش ماه تعیین خواهد شد و پارلمان و دولت به آن پایبند خواهند بود.
انتهای پیام