نانسی پلوسی تایوان را ترک کرد
نانسی پلوسی تایوان را ترک کرد

به گزارش ایسنا، طبق اعلام دفتر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، سفر این مقام عالی‌رتبه از سنگاپور آغاز شد و قرار است شامل سفر به ژاپن، کره‌جنوبی و مالزی باشد. او در این بین، شامگاه سه‌شنبه هم به تایوان سفر کرد، جزیره‌ای خودگردان که چین بر سر آن ادعا دارد و سفر مذکور باعث […]

به گزارش ایسنا، طبق اعلام دفتر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، سفر این مقام عالی‌رتبه از سنگاپور آغاز شد و قرار است شامل سفر به ژاپن، کره‌جنوبی و مالزی باشد. او در این بین، شامگاه سه‌شنبه هم به تایوان سفر کرد، جزیره‌ای خودگردان که چین بر سر آن ادعا دارد و سفر مذکور باعث اعتراض شدید پکن شد.

براساس گزارش خبرگزاری دولتی چین (شینهوا)، شیه فنگ، معاون وزیر خارجه چین در واکنش به سفر پلوسی گفت: این اقدام بسیار انگشت‌نما و مفتضحانه و تبعات آن عمیقا جدی است. چین دست روی دست نخواهد گذاشت. کسانی که با آتش بازی می‌کنند، با آن هلاک خواهند شد. 
در همین حال تسای اینگ-ون، رئیس‌جمهوری تایوان امروز (چهارشنبه) از پلوسی “بابت سفرش و اقدامات قاطعش در حمایت از تایوان در این دوران حیاتی” قدردانی کرده و گفت که این جزیره “در مواجهه با تهدیدهای نظامی تسلیم نخواهد شد.” 
رئیس‌جمهوری تایوان و پلوسی امروز ملاقات کردند و تسای گفت که او “یکی از وفادارترین دوستان” این جزیره است و از او بابت “حمایت تزلزل‌ناپذیرش در عرصه بین‌المللی” قدردانی کرد. تسای گفت: تایوان یک شریک قابل اعتماد برای ایالات متحده است و به کار با آمریکا به منظور تقویت همکاری در عرصه امنیت و توسعه اقتصادی و زنجیره تامین ادامه خواهد داد.

انتهای پیام

منبع