ناکامی سیاسی اسرائیل در درگیری نظامی با جهاد اسلامی
ناکامی سیاسی اسرائیل در درگیری نظامی با جهاد اسلامی

به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این پایگاه خبری صهیونیستی ضمن ابراز این ادعا که عملیات اخیر از لحاظ نظامی موفقیت‌هایی در پی داشته تاکید کرد، این درگیری چند روزه از لحاظ سیاسی نتوانست اجرا کننده این اصل قدیمی باشد که هر موفقیت نظامی باید موفقیتی سیاسی در پی داشته باشد. […]

به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این پایگاه خبری صهیونیستی ضمن ابراز این ادعا که عملیات اخیر از لحاظ نظامی موفقیت‌هایی در پی داشته تاکید کرد، این درگیری چند روزه از لحاظ سیاسی نتوانست اجرا کننده این اصل قدیمی باشد که هر موفقیت نظامی باید موفقیتی سیاسی در پی داشته باشد.
این پایگاه خبری افزود، آیا یک افق سیاسی مشخصی برای حل و فصل مسائل غزه برای رهبران کنونی اسرائیلی یا رهبرانی که پس از انتخابات باید تحولات این منطقه را پیگیری کنند به وجود آمد؟
در ادامه این گزارش آمده است، آنچه در این عملیات محقق شد تنها به تاخیر انداختن دور بعدی درگیری‌ها بدون دستیابی به راهکاری برای پیشگیری از آن بوده و تنها فاصله میان این دور از درگیری‌ها با دور بعدی آن بیشتر شد. پایگاه خبری دینفس همچنین اعلام کرد: هم اکنون این نگرانی وجود دارد که این موفقیت باعث شود دولت به خودش بگوید ما موفق شدیم. عملیاتی کوتاه و بدون تلفات و وارد آوردن خسارات سنگین به جهاد اسلامی و نابودی رهبران آن و وارد آمدن خسارت‌های محدود اقتصادی به ساکنان اسرائیل ممکن است احساس رضایت برای رهبران اسرائیلی به وجود آورد که این نگران کننده است. این پایگاه خبری تاکید کرد، این فرماندهان نظامی و مسئولان غیر نظامی بودند که تنش اخیر را آغاز کردند و ابتدای هفته گذشته را برای این کار مناسب یافتند. در نهایت زمان تصمیم‌گیری برای دستیابی به راه حلی سیاسی برای آینده روابط اسرائیل و نوار غزه فراخواهد رسید و بهتر آن است که اسرائیل در این خصوص سهل انگار نبوده بلکه مبتکرانه عمل کرده و به سوی راهکار سیاسی حمله‌ور شود.
انتهای پیام