نتانیاهو مدعی پیروزی در انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی شد
نتانیاهو مدعی پیروزی در انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، انتخابات پارلمان اسرائیل در ۲۳ مارس چهارمین رأی گیری است که ظرف دو سال گذشته در فلسطین اشغالی برگزار می‌شود. تاریخ برگزاری این انتخابات بطور خودکار و پس از انحلال پارلمان اسرائیل در دسامبر ۲۰۲۰، اواخر مارس تعیین شد. «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی شامگاه سه […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، انتخابات پارلمان اسرائیل در ۲۳ مارس چهارمین رأی گیری است که ظرف دو سال گذشته در فلسطین اشغالی برگزار می‌شود. تاریخ برگزاری این انتخابات بطور خودکار و پس از انحلال پارلمان اسرائیل در دسامبر ۲۰۲۰، اواخر مارس تعیین شد.

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی شامگاه سه شنبه (به وقت فلسطین اشغالی) در یک پیام توئیتری مدعی کسب یک «پیروزی بزرگ» برای حزب «لیکود» در انتخابات پارلمانی شد و از مردم اسرائیل برای شرکت در انتخابات قدردانی کرد.

براساس این گزارش، در انتخابات روز سه‌شنبه، احزابی چون لیکود به ریاست «بنیامین نتانیاهو»، امید جدید به ریاست «گدعون سعر»، آبی‌وسفید به ریاست «بنی گانتز»، یامینا به ریاست «نفتالی بنت»، اسرائیل بیتُنا به ریاست «آویگدور لیبرمن»، یش عتید به ریاست «یائیر لاپید» و لیست مشترک اعراب به ریاست «أیمن عوده» شرکت کردند.

نظرسنجی‌ها تا اکنون این نتایح را نشان می‌دهد: لیکود ۳۱ کرسی – یش‌عتید ۱۸ کرسی – شاس ۹ کرسی – لیست مشترک اعراب ۸ کرسی – یامینا ۷ کرسی – اتحاد یهودیت توراتی ۷ کرسی -صهیونیسم مذهبی ۷ کرسی – اسرائیل بیتُنا ۷ کرسی – کارگر ۷ کرسی – آبی‌وسفید ۷ کرسی – امید جدید ۶ کرسی – مرتص ۶ کرسی

این در حالی است که هر کدام از احزاب برای به دست آوردن نخست وزیری با ائتلاف برخی از احزاب دیگر باید ۶۱ کرسی کنیست را به دست آوردند.