نتایج ضعیف شطرنج بازان ایران در المپیاد جهانی/ شکست ایران مقابل مجارستان
نتایج ضعیف شطرنج بازان ایران در المپیاد جهانی/ شکست ایران مقابل مجارستان

به گزارش ایسنا، در دور آخر مسابقات المپیاد جهانی شطرنج، تیم مردان شطرنج ایران در بخش آزاد این رقابت‌ها به مصاف مجارستان رفته و با نتیجه ۲.۵ بر ۱.۵ شکست خوردند. در این بازی مقصودلو مقابل حریفش به پیروزی دست یافت اما طباطبایی مقابل حریف مجارستانی مساوی کرد. ایدنی و موسوی دو شطرنج باز دیگر […]

به گزارش ایسنا، در دور آخر مسابقات المپیاد جهانی شطرنج، تیم مردان شطرنج ایران در بخش آزاد این رقابت‌ها به مصاف مجارستان رفته و با نتیجه ۲.۵ بر ۱.۵ شکست خوردند. در این بازی مقصودلو مقابل حریفش به پیروزی دست یافت اما طباطبایی مقابل حریف مجارستانی مساوی کرد.
ایدنی و موسوی دو شطرنج باز دیگر این مسابقات مقابل حریفانشان تن به شکست دادند تا ایران در بازی آخر المپیاد جهانی به مجارستان ببازد. این شکست درحالی برای شطرنج بازان ایران به دست آمد که انتظار از تیم ملی در این بازی، برد بود.
مردان ایران در غیب روسیه و چین به عنوان دو قدرت شطرنج جهان با عملکردی ضعیف در رده ۳۴ این مسابقات ایستادند. ازبکستان در این مسابقات توانست عنوان قهرمانی را به دست بیاورد. همچنین ارمنستان و تیم دوم هند در رده های دوم و سوم این مسابقات ایستادند.
در بخش بانوان، شطرنج ایران توانست تیم ملی پرتغال را با نتیجه ۳.۵ بر ۰.۵ شکست دهد. در این بازی مهدیان، زاهدی فر و اصغرزاده به پیروزی رسیدند و معصومی به تساوی رضایت داد. در بخش بانوان اوکراین قهرمان این مسابقات شد و ایران در رده ۲۳ قرار گرفت.
انتهای پیام