نخست‌وزیر استونی استعفا داد
نخست‌وزیر استونی استعفا داد

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه یورو نیوز، خانم «کایا کالاس» فردا جمعه نشست فوق‌العاده‌ای در پارلمان استونی دارد تا حکم تشکیل دولت ائتلافی جدید با حضور حزب محافظه‌کار کوچکی به نام سرزمین پدری و حزب اپوزیسیون سوسیال دموکرات را بگیرد. کالاس در بیانیه‌ای گفت که به منظور تشکیل یک دولت جدید، دولت کنونی […]

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه یورو نیوز، خانم «کایا کالاس» فردا جمعه نشست فوق‌العاده‌ای در پارلمان استونی دارد تا حکم تشکیل دولت ائتلافی جدید با حضور حزب محافظه‌کار کوچکی به نام سرزمین پدری و حزب اپوزیسیون سوسیال دموکرات را بگیرد.

کالاس در بیانیه‌ای گفت که به منظور تشکیل یک دولت جدید، دولت کنونی باید کناره‌گیری کند.

این سه طرف در کنار هم، اکثریتی را در مجلس ۱۰۱ نفری استونی موسوم به ریگیکوگو تشکیل خواهند داد. این توافق بدین معناست که کالاس که اولین نخست‌وزیر زن در استونی به شمار می‌رود، از ریاست بر یک دولت اقلیت تک حزبی خودداری خواهد کرد.

آلار کاریس، رئیس‌جمهوری استونی به تازگی گفته بود با توجه به مشکلات اقتصادی این کشور و تبعات حمله روسیه به اوکراین، کابینه جدید فرصتی برای استراحت ندارد. کاریس گفت: استونی وزرای جدیدی خواهد داشت که باید فورا کار برای مدیریت تورم و آنچه را که در پاییز و زمستان در خصوص هزینه‌های انرژی در پیش رو خواهیم داشت، آغاز کنند.

انتهای پیام

منبع