نخستین اعزام فرنگی‌کاران در سال ۲۰۲۳ لغو شد
نخستین اعزام فرنگی‌کاران در سال ۲۰۲۳ لغو شد

به گزارش خبرنگار مهر، کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی چندی پیش از اعزام دو تیم منتخب به تورنمنت‌های بین المللی فرانسه و کرواسی خبر داد که این دو سفر به عنوان نخستین میادین تدارکاتی فرنگی کاران در آغاز سال ۲۰۲۳ محسوب می‌شد. با این وجود در حالی که ۶ فرنگی‌کار اعزامی به تورنمنت فرانسه […]

به گزارش خبرنگار مهر، کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی چندی پیش از اعزام دو تیم منتخب به تورنمنت‌های بین المللی فرانسه و کرواسی خبر داد که این دو سفر به عنوان نخستین میادین تدارکاتی فرنگی کاران در آغاز سال ۲۰۲۳ محسوب می‌شد.
با این وجود در حالی که ۶ فرنگی‌کار اعزامی به تورنمنت فرانسه هم انتخاب و معرفی شده بودند، خبرهایی از لغو اعزام این تیم به دلیل مشکلات مالی فدراسیون منتشر شده است. رقابت‌های بین‌المللی هنری دگلان فرانسه به عنوان نخستین تورنمنت کشتی در سال ۲۰۲۳ طی روزهای ۳۰ دی تا ۲ بهمن ماه در شهر نیس برگزار می‌شود که قرار بود تیم ایران هم در این تورنمنت به میدان برود.
حسن رنگرز سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان ضمن تأیید این خبر، خواستار توجه ویژه وزارت ورزش به حل مشکلات کشتی شد و گفت: «از دولت، وزارت ورزش و کمیته المپیک می‌خواهم حمایت جدی‌تری از کشتی داشته باشند چراکه در غیر این صورت کار بسیار دشواری برای کسب مدال در بازی‌های آسیایی و رقابتهای قهرمانی جهان که حکم کسب سهمیه المپیک را دارد، خواهیم داشت.»