نخست وزیر نیوزیلند خواستار حمایت از حقوق مسلمانان شد
نخست وزیر نیوزیلند خواستار حمایت از حقوق مسلمانان شد

به گزارش مهر به نقل از فرانس ۲۴، «جسیندا آردن» نخست وزیر نیوزیلند طی سخنانی به مناسبت دومین سالگرد حمله خونین به مسجد «کرایست چرچ» در این کشور، خواستار حمایت از مسلمانان نیوزیلند شد. بر اساس این گزارش، آردن با تاکید بر لزوم دفاع از حقوق مسلمانان نیوزیلند گفت: مردان، زنان و کودکان قربانی این […]

به گزارش مهر به نقل از فرانس ۲۴، «جسیندا آردن» نخست وزیر نیوزیلند طی سخنانی به مناسبت دومین سالگرد حمله خونین به مسجد «کرایست چرچ» در این کشور، خواستار حمایت از مسلمانان نیوزیلند شد.

بر اساس این گزارش، آردن با تاکید بر لزوم دفاع از حقوق مسلمانان نیوزیلند گفت: مردان، زنان و کودکان قربانی این ترور شدند. جهان، ترسی را که بر جامعه مسلمانان وارد آمد را از یاد نخواهد برد. جملات ممکن است تسکین بخش باشند، اما تغییری در آنچه رخ داد، ایجاد نخواهند کرد.

وی همچنین در ادامه سخنان خود تاکید کرد که نیوزیلند وظیفه دارد تا از مسلمانان این کشور حمایت کند و افزود: (این جملات) در خصوص جامعه مسلمانان ما، به معنی استفاده از صدایمان برای این است که اعلام کنیم در غم شما شریک هستیم.

لازم به ذکر است در جریان حمله مسلحانه به دو مسجد «النور» و «لینوود» نیوزیلند که در مارس سال ۲۰۱۹ در این کشور رخ داد، تعداد زیادی از زنان، کودکان و مردان مسلمان کشته شدند. همین حادثه هولناک نهایتاً موجب تصویب قانون منع حمل سلاح‌های مرگبار نیمه خوکار در این کشور شد.