نسبت به وقوع بدترین قحطی قرن در یمن هشدار می‌دهم
نسبت به وقوع بدترین قحطی قرن در یمن هشدار می‌دهم

به گزارش مهر به نقل از العربی الجدید، «دیوید بیزلی» مدیر اجرایی «برنامه جهانی غذا» وابسته به سازمان ملل متحد از وقوع یک فاجعه انسانی تمامی عیار در یمن سخن گفت و تأکید کرد: نسبت به وقوع بدترین قحطی قرن در یمن هشدار می‌دهم. بر اساس این گزارش، این مقام سازمان ملل متحد بدون اشاره به […]

به گزارش مهر به نقل از العربی الجدید، «دیوید بیزلی» مدیر اجرایی «برنامه جهانی غذا» وابسته به سازمان ملل متحد از وقوع یک فاجعه انسانی تمامی عیار در یمن سخن گفت و تأکید کرد: نسبت به وقوع بدترین قحطی قرن در یمن هشدار می‌دهم.

بر اساس این گزارش، این مقام سازمان ملل متحد بدون اشاره به تجاوزگری‌های عربستان سعودی، افزود: من از طرف‌های مختلف درگیر در یمن می‌خواهم که سلاح‌های خود را روی زمین بگذارند تا اکثر مردم یمن دچار قحطی نشوند.

وی تأکید کرد: در حال حاضر وضعیت یمن از لحاظ انسانی فاجعه بار است. طبق آخرین آمارهای سازمان ملل متحد اکنون ۱۶ میلیون یمنی از گرسنگی رنج می‌برند و ۵ میلیون نفر دیگر نیز با قحطی دست و پنجه نرم می‌کنند.

این مقام سازمان ملل متحد همچنین ضمن نادیده گرفتن کارشکنی‌های عربستان سعودی در رسیدن کمک‌های بشردوستانه به یمنی‌ها، گفت: اکنون یمنی‌ها به شدت به کمک‌های انسان دوستانه نیاز دارند. اگر اقدامی در این زمینه صورت نگیرد، ما با بدترین قحطی قرن در یمن مواجه خواهیم شد.