نشست صلح افغانستان ماه آوریل در استانبول برگزار خواهد شد
نشست صلح افغانستان ماه آوریل در استانبول برگزار خواهد شد

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، مولود چاووش‌اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه امروز جمعه اعلام کرد: اجلاس روند صلح افغانستان ماه آوریل در استانبول برگزار و در این راستا یک نماینده ویژه در امور این کشور تعیین خواهد شد. وزیر امور خارجه ترکیه در ادامه پیرامون روابط کشورش با قاهره و ریاض نیز […]

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، مولود چاووش‌اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه امروز جمعه اعلام کرد: اجلاس روند صلح افغانستان ماه آوریل در استانبول برگزار و در این راستا یک نماینده ویژه در امور این کشور تعیین خواهد شد.

وزیر امور خارجه ترکیه در ادامه پیرامون روابط کشورش با قاهره و ریاض نیز گفت: تماس‌هایمان با مصر در سطح دیپلماتیک آغاز شده است. روابط ما با مصر در چارچوب یک نقشه راه مشخص ادامه دارد.

وی در ادامه اضافه کرد: برای بهبود روابطمان با عربستان سعودی هم مانعی وجود ندارد. اگر گامی مثبت برداشته شود، ما هم گام برمی‌داریم. این موضوع درباره امارات نیز صدق می‌کند.

گفتنی است که وزارت خارجه روسیه امروز سه شنبه هفته جاری اعلام کرد که کنفرانس صلح افغانستان قرار است ۱۸ مارس (پنجشنبه، ۲۸ اسفند ماه) در مسکو برگزار شود.