نشست ویژه وزیر ورزش در خصوص میزبانی فوتبال در ایران
نشست ویژه وزیر ورزش در خصوص میزبانی فوتبال در ایران

به گزارش خبرگزاری مهر، امروز نشست ویژه ای با حضور سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان، صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، علینژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال، حمیدرضا آصفی و خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص تصمیم اتخاذ شده از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا و عدم میزبانی ایران […]

به گزارش خبرگزاری مهر، امروز نشست ویژه ای با حضور سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان، صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، علینژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال، حمیدرضا آصفی و خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص تصمیم اتخاذ شده از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا و عدم میزبانی ایران در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و مسابقات انتخابی جام جهانی برگزار شد. بر این اساس تصمیمات سیاسی وغیر ورزشی AFC محکوم و مقرر شد از همه ظرفیت‌های دیپلماتیک و حقوقی کشور برای تغییر این تصمیمات بهره گیری شود.

در این جلسه همه اعضا بر حفظ منافع جمهوری اسلامی ایران و احقاق حق فوتبال ایران تاکید کردند و عنوان شد کشور شرایط کامل را برای میزبانی از دو رویداد مسابقات انتخابی جام جهانی و لیگ قهرمانان آسیا دارد و تصمیم اتخاذ شده از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا ناعادلانه وغیر ورزشی است.

در ادامه این نشست سلطانی‌فر با تاکید بر استفاده از همه ظرفی‌های دیپلماسی و حقوقی از فدراسیون فوتبال خواست اقدامات لازم برای دفاع از حق مسلم فوتبال ایران انجام دهند.

وی افزود: با وجود مکاتبه یک هفته قبل اینجانب با اینفانتینو رئیس فیفا و شیخ سلمان رئیس AFC این تصمیم سیاسی و غیر ورزشی توسط ای اف سی گرفته شد.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: ایران از هر لحاظ، کشور امنی است و با وجود اینکه در مرحله رفت تیم ملی فوتبال ایران در سه بازی میهمان بوده، این حق مسلم ماست که در مرحله دوم مقدماتی میزبان باشیم.