نشست کارشناسان ارشد سازمان همکاریهای اقتصادی D۸ برگزار شد
نشست کارشناسان ارشد سازمان همکاریهای اقتصادی D۸ برگزار شد

به گزارش مهر، این اجلاس با قرائت پیام وزیر فدرال فرهنگ و اطلاعات نیجریه رسماً آغاز شد و سپس دبیرکل سازمان دی- هشت، ضمن تبیین آسیب‌های ناشی از همه‌گیری کرونا در حوزه گردشگری، اعلام داشت هشت کشور عضو این سازمان با اختصاص یک میلیارد نفر از جمعیت دنیا و حدود چهار درصد از GDP جهان […]

به گزارش مهر، این اجلاس با قرائت پیام وزیر فدرال فرهنگ و اطلاعات نیجریه رسماً آغاز شد و سپس دبیرکل سازمان دی- هشت، ضمن تبیین آسیب‌های ناشی از همه‌گیری کرونا در حوزه گردشگری، اعلام داشت هشت کشور عضو این سازمان با اختصاص یک میلیارد نفر از جمعیت دنیا و حدود چهار درصد از GDP جهان به خود از فضای وسیع و گسترده‌ای برای توسعه فعالیت‌های گردشگری بین‌المللی برخوردار است.

او اهداف کلی این اجلاس را شامل همفکری کارشناسان گردشگری کشورهای عضو به منظور تقویت ظرفیت‌ها و تدوین راهبردهای اثربخش برای دوران پساکرونا و همچنین ایجاد بستری جهت تبادل دانش و تجربیات و تسهیل همکاری‌ها دانست.

در بخش بعدی اجلاس، نمایندگان کشورهای عضو گزارشی از اقدامات به عمل آورده در زمینه بهبود گردشگری در دوران همه‌گیری بیماری کرونا ارائه کردند.

در این بخش، مدیرکل دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران به تبیین اقدامات کشورمان جهت کاهش بحران ناشی از همه‌گیری بیماری کرونا بر صنعت گردشگری و کمک‌های دولت به بخش خصوصی در قالب بسته‌های حمایتی در این زمینه پرداخت و تسهیل تردد میان کشورهای عضو بویژه آنهایی که در همسایگی و نزدیکی یکدیگر به سر می‌برند را یکی از راهکارهای ارتقای تبادل گردشگر در دوران پسا کرونا دانست.

در ادامه نیز کلیپی با موضوع سفر ایمن و مسئولانه در ایران در همزیستی با کرونا برای حاضران به نمایش گذاشته شد.

در پایان مقرر شد چهارمین اجلاس کارشناسان ارشد و سومین اجلاس وزرای گردشگری D۸ در نوامبر ۲۰۲۱ در اسلام آباد پاکستان برگزار شود.

اولین و دومین اجلاس کارشناسان ارشد گردشگری دی- هشت سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۹ به ترتیب در تهران و کوالالامپور برگزار شده است.