«نفتالی بنت»: برنامه هسته‌ای ایران بزرگترین چالش برای ما است
«نفتالی بنت»: برنامه هسته‌ای ایران بزرگترین چالش برای ما است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، هم اکنون جلسه کنیست برای رأی‌گیری در خصوص تشکیل کابینه جدید رژیم صهیونیستی آغاز شده است. بر اساس اعلام این شبکه تلویزیونی، برخی از نمایندگان حزب نتانیاهو (لیکود) خطاب به «نفتالی بنت» نخست وزیر مکلف این رژیم فریاد زدند: زشت، حیله گر، دروغگو. در ادامه، […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، هم اکنون جلسه کنیست برای رأی‌گیری در خصوص تشکیل کابینه جدید رژیم صهیونیستی آغاز شده است.

بر اساس اعلام این شبکه تلویزیونی، برخی از نمایندگان حزب نتانیاهو (لیکود) خطاب به «نفتالی بنت» نخست وزیر مکلف این رژیم فریاد زدند: زشت، حیله گر، دروغگو. در ادامه، «یاریو لوین» رئیس کنیست شماری از نمایندگان این حزب را از سالن اخراج کرد.

به گزارش الجزیره، شماری از اعضای پارلمان رژیم صهیونیستی نیز به نخست وزیری نفتالی بنت معترض بوده و سخنرانی وی را در جلسه رأی گیری برای کابینه اش تحریم کردند.

نخست وزیر مکلف این رژیم در جلسه رأی گیری در سخنان خود اعلام کرد: اسرائیل به علت اختلافات و دو دستگی ها فاقد بودجه شده است. ما در برابر چالشی هستیم که به روشنی در میان اسرائیلی ها دیده می شود و این چالش نیز دو دستگی است که الان در داخل کنیست نیز دیده می شود.

وی در بخشی از سخنانش برنامه هسته ای ایران را بزرگترین تهدید رژیم صهیونیستی خواند.

«بنت» در جلسه امروز کنیست گفت: دولت جدید کارش را برای مقابله با برنامه هسته ای ایران به زودی آغاز خواهد کرد. برنامه هسته ای ایران بزرگترین چالش دولت ما است.

براساس گزارش این شبکه، حالت هرج و مرج کنیست رژیم صهیونیستی را فرا گرفته است و در این میان شماری از نمایندگان موافق و مخالف هنگام سخنرانی نفتالی بنت فریاد می زنند و یکدیگر را متهم می کنند.

به نظر می‌رسد ائتلاف نفتالی بنت و یائیر لاپید با همراهی طیف مختلفی از احزاب دیگر بتواند رأی اعتماد بگیرد و به نخست‌وزیری ۱۲ ساله بنیامین نتانیاهو پایان دهد.

دو ضلع اصلی این ائتلاف نفتالی بنت و یائیر لاپید به ترتیب هر کدام ۲ سال و ۳ ماه نخست‌وزیر خواهند بود.

بنت کارآفرین میلیونر در حوزه فناوری‌های پیشرفته و لاپید مجری تلویزیونی سابق است.