نماینده پارلمان عراق: کنترل مرزهای بین عراق و سوریه سخت است
نماینده پارلمان عراق: کنترل مرزهای بین عراق و سوریه سخت است

به گزارش مهر به نقل از بغداد الیوم،  کاطع الرکابی نماینده پارلمان و عضو کمیسیون امنیت و دفاع  عراق در سخنانی اعلام کرد در شرایط کنونی کنترل مرزهای عراق و سوریه سخت است. این نماینده پارلمان درباره چرایی این موضوع توضیح داده که طولانی بودن مرزها و نیازمندی به تعداد قابل توجهی نیروی امنیتی، جزو […]

به گزارش مهر به نقل از بغداد الیوم،  کاطع الرکابی نماینده پارلمان و عضو کمیسیون امنیت و دفاع  عراق در سخنانی اعلام کرد در شرایط کنونی کنترل مرزهای عراق و سوریه سخت است.

این نماینده پارلمان درباره چرایی این موضوع توضیح داده که طولانی بودن مرزها و نیازمندی به تعداد قابل توجهی نیروی امنیتی، جزو مشکلات اصلی برای کنترل این مرزها هستند.

این نماینده پارلمان در عین حال تصریح کرده است که با استفاده از دوربین های پیشرفته می توان بخشی از مشکل مربوط به تامین نیرو را حل کرد.

عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: وجود اردوگاه الهول (سوریه) در نزدیکی مرز عراق یک منبع نگرانی امنیتی است. چرا که تعداد زیادی از عناصر داعش در آن به سر می برند و از سوی دیگر این نگرانی هم وجود دارد که طرف های منطقه ای و فرامنطقه از این عناصر در راستای منافع خود بهره برداری کنند.

گفتنی است که تروریستهای داعش با چتر حمایتی نظامیان آمریکایی از نوار مرزی عبور می کنند و دست به اقدامات تروریستی در مناطقی از جمله بغداد می زنند.