نمی‌خواهیم ورزش گران شود/ فدراسیون اتومبیلرانی برنامه‌ریزی و ترافیک کاری فوق‌العاده دارد
نمی‌خواهیم ورزش گران شود/ فدراسیون اتومبیلرانی برنامه‌ریزی و ترافیک کاری فوق‌العاده دارد

به گزارش ایسنا، حمید سجادی در حاشیه مسابقات اتومبیلرانی در پاسخ به این سوال که چقدر این رشته مورد حمایت است اظهار کرد: خوشحال هستیم که بعد از سپری شدن دوران سخت کرونا حیات مجدد ورزش را شاهد هستیم. افرادی که از این مسابقات دیدن کردند حضورشان موید این است که ورزش مجددا مورد اقبال […]

به گزارش ایسنا، حمید سجادی در حاشیه مسابقات اتومبیلرانی در پاسخ به این سوال که چقدر این رشته مورد حمایت است اظهار کرد: خوشحال هستیم که بعد از سپری شدن دوران سخت کرونا حیات مجدد ورزش را شاهد هستیم. افرادی که از این مسابقات دیدن کردند حضورشان موید این است که ورزش مجددا مورد اقبال قرار گرفته است. دستور ما هم همین است که هیات دولت و فرمایشات رییس جمهور، شادی، نشاط و زندگی عادی را به طرق مختلف مجددا در کشور داشته باشیم. سهم ما در ورزش همین است که با برنامه‌ریزی ها خدمت آحاد مختلف مردم در ورزش باشیم. روزهای پایانی هفته سلامت را به مردم تبریک می‌گویم. امروز در پایتخت برنامه‌های ورزشی مختلفی داشتیم. امروز هم مسابقه سرعت اتومبیلرانی بود که بعد از دو سال تعطیلی کرونا به همت فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری راه اندازی شده است.

وی در ادامه گفت: خوشحالم بین مردم هستم. اگر سکوهای تماشاگران مسابقات اتومبیلرانی بیشتر هم بود حتما می آمدند. این قول را به رییس فدراسیون می دهم که برنامه‌ریزی کنیم و ظرفیت تماشاگران را اضافه کنیم. مشکلی هم در پایه‌های نور این پیست داریم. نورافکن‌ها از سال‌ها قبل فاقد نور است و این رشته جذاب در تاریکی هوا محکوم به تعطیلی است. امیدوارم همت کنیم و به اتفاق دکتر ناظمی نور این مکان را تجهیز کنیم تا در شب های بهار و تابستان هم تماشاگران حاضر شوند و از این مسابقات استفاده کنند. نکته ارزشمند در این رشته و رشته‌های مرتبط مثل آفرود و کارتینگ و تمامی زیر مجموعه‌های این فدراسیون این است که جنبه همگانی فوق‌العاده ای دارد و همه آن را دوست دارند. جنبه قهرمانی هم که  کلاس و جذابیت خاص خود را دارد.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه گفت: بنابراین فدراسیون اتومبیل‌رانی و موتور سواری یکی از فدراسیون‌های هدف ما است. کاملا من خودم، معاونان، مدیران و .. را در خدمت این فدراسیون می‌دانم و موظف هستیم در خدمت همه فدراسیون‌ها به ویژه این فدراسیون باشیم. این فدراسیون برنامه‌ریزی خوب و ترافیک کاری فوق‌العاده دارد. هفته گذشته یکی از تیپ‌های خودرو به نمایش گذاشته شد که 5 هزار بازدید کننده داشت. امروز هم 3 هزار نفر تماشاگر برای مسابقات سرعت حضور دارند. بعدازظهر هم نمایش خودرو را با سبک دیگری دارند که قرار است رکورد هفته گذشته زده شود. هفته آینده هم برنامه دیگری دارند. به زودی هم قرار است یک برنامه مفصل برای خودروی کلاسیک پیکان داشته باشند. قرار است 55 سالگی پیکان را جشن بگیرند. این‌ها اتفاقات خوب این فدراسیون است.

سجادی گفت: این فدراسیون خیلی جای کار دارد و مورد استقبال است. امیدوارم ما همپای فدراسیون کمک کنیم تا دل مردم شاد شود و اوقات فراغت خوبی داشته باشند. بلکه علاقه‌مندانی به این رشته وجود داشته باشند که بخواهند در این رشته فعالیت کنند. نه تنها مشارکت ورزشی بلکه در بخش سرمایه‌گذاری هم شاید افرادی علاقه مند باشند.  ورزش همانطور که رییس جمهور گفتند باید به دست مردم اداره شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا نباید شرکت‌های خودروساز در این مسابقات حاضر شوند تا کیفیت خودروها هم بهتر شود، گفت: با آقای ناظمی و همکارانش که در فدراسیون صحبت کردم و جلساتی هم با مسئولان خودروساز داشتم. مجددا از آنها خواهش کردیم در مسابقات رالی حاضر شوند. قطعا حضور شرکت‌ها باعث رونق این رشته می‌شود و تبلیغ خوبی است که پشتوانه فدراسیون می شود. این الگویی است که همه جای دنیا اجرا می شود. در همه دنیا شرکت‌های خودروساز را می بینیم که آرم‌ها و برندهایشان دیده می شود. قبلا هم این سابقه را داشتیم. کمی فاصله افتاده بود اما من خواهش کردم مجددا حضور خواهند داشت و فدراسیون هم همت کرده و برنامه ریزی دارد. باید تدبیری داشته باشیم تا آنها را جذب کنیم. امیدوارم بخش مسابقات ماشین‌های رادیو کنترلی هم فعال شود تا ماکت خودرها را طراحی کنیم و خودورسازهای ما در این بخش خودورها را به نمایش بگذارند و به مسابقات بیاورند. همه مردم این رشته را دوست دارند. بچه‌ها هم در سنین کم اسباب بازی رادیو کنترلی را دوست دارند. وقتی به ورزش تبدیل می شود جذاب تر است. تنوع این رشته فوق العاده است. امیدوارم که فصل خوبی را آغاز کرده باشیم. سالی که نکوست از بهارش پیداشت. امیدوارم این روند را تا پایان سال ادامه دهیم.

وی در ادامه به وضعیت نور در پیست اتومبیلرانی آزادی اشاره کرد و گفت: چرا تاکنون در مورد نور اینجا غافل بودیم. کمی غصه خوردم که چرا در این همه سال که این پیست فعال بوده ما برای این مجموعه نور نداریم که جای سوال است. اولین تکلیف را خودم می دانم که با شرکت تجهیز صحبت کنم تا به همت مهندس یوسفی نور پیست را در شب تامین کنیم تا بعد از کار آحاد مردم از این محیط لذت ببرند.

وی در پایان در خصوص ورودی باشگاه انقلاب گفت: در طرح بزرگ و ارزشمندی که دولت آغاز کرده ما در برخی از دستگاه‌ها باید انجام وظیفه کنیم و در کنار مردم، ما هم نقشی را ایفا کنیم تا به تحقق طرح‌های اقتصادی دولت کمک کنیم. در این راستا خیلی علاقه مند بودیم که ورزش در کشور گران نشود و به شرکت توسعه تاکید کردیم که مراقب تعرفه‌ها باشند. تا آنجا که دست ما است با تمام وجود سعی می کنیم تعرفه‌ها گران نشود. از بخش خصوصی هم خواهش کردیم که اگر قرار است افزایش تعرفه داشته باشند در حد معقول و منطقی باشد. سعی ما در این سال این است که ورزش گران نشود. مخصوصا اماکن دولتی که تحت اختیار خودمان است. شرکت توسعه را هم که اشاره کردید اعلام کردیم که ورودی مجموعه انقلاب و بخشی از اماکن دیگری که در اختیار شرکت توسعه است را گران نکنند.

انتهای پیام

منبع