نکات خرید تخت زیبایی و تخت بیمارستانی مناسب
نکات خرید تخت زیبایی و تخت بیمارستانی مناسب

انجام پروسه‌های درمانی یا اعمال زیبایی همواره یکی از استرس‌زاترین اتفاقاتی هستند که افراد در طول زندگی خود تجربه می‌کنند. اکثر افرادی که برای انجام جراحی به اتاق عمل می‌روند، از مدت‌ها قبل متحمل استرس زیادی شده‌اند و این حالت تا پس از عمل نیز همراه آن‌هاست. این مسئله با میزان سختی و اهمیت جراحی […]

انجام پروسه‌های درمانی یا اعمال زیبایی همواره یکی از استرس‌زاترین اتفاقاتی هستند که افراد در طول زندگی خود تجربه می‌کنند. اکثر افرادی که برای انجام جراحی به اتاق عمل می‌روند، از مدت‌ها قبل متحمل استرس زیادی شده‌اند و این حالت تا پس از عمل نیز همراه آن‌هاست. این مسئله با میزان سختی و اهمیت جراحی در ارتباط است؛ اما به این معنا نیست که جراحی‌های کوچک‌تر منجر به اضطراب نمی‌شوند. حتی اگر برای یک تزریق زیبایی به کلینیک مراجعه کنید نیز عدم آگاهی شما از نتیجه کار می‌تواند شما را به سمت تشویش بکشاند.

حال نکته‌ای که در این بین باید به آن توجه شود، ابزار و تجهیزات موجود در کلینیک‌ها و بیمارستان‌هاست. افزون بر رفتار پرسنل، چیزی که تأثیر به‌سزایی بر میزان اضطراب فرد خواهد گذاشت، طراحی تجهیزات و به خصوص صندلی‌ها و تخت‌هاست. در صورتی که احساس ناراحتی از تخت بیمارستانی و صندلی‌ها به بیمار یا زیباجو منتقل شود، استرس او چند برابر خواهد شد.برای قیمت و خرید انواع تخت بیمارستانی برقی و مکانیکی کلیک کنید.

چرا باید در انتخاب تخت زیبایی و بیمارستانی دقت کنیم؟

امروزه علاوه بر اینکه از تخت بیمارستانی در محیط بیمارستان و مراکز درمانی استفاده می‌شود، بسیاری از افرادی که بیمارانی با مریضی سخت و طولانی مدت دارند، در محیط خانه نیز از تخت بیمارستانی استفاده می‌کنند، به نظر شما چرا باید در انتخاب تخت بیمارستانی مناسب دقت کنیم؟

همه چیز به راحتی و آسایش بیمار بر می‌گردد. همه ما در طول زندگی بارها بیماری‌های سطحی یا سخت متعددی را تجربه کرده‌ایم و می‌دانیم که به هنگام بیماری، هیچ چیز مهم‌تر از راحتی و آسایش نیست. بیماران به اندازه کافی از نظر فیزیکی و ذهنی درگیر درد و رنج هستند و ما به هیچ عنوان قصد بیشتر کردن این درد را نداریم؛ بلکه می‌خواهیم تا حد امکان از درد آن‌ها بکاهیم. به همین دلیل از تخت بیمارستانی مناسب استفاده می‌کنیم. توجه داشته باشید که برخی از بیمارانی که قدرت حرکتی ندارند، روزها، ماه‌ها و حتی سال‌ها روی تخت می‌مانند و در حقیقت تخت بیمارستانی به اصلی‌ترین جزو زندگی آن‌ها تبدیل می‌شود. حال اگر تختی مناسب برای چنین بیمارانی انتخاب نکرده باشیم، چه اتفاقی خواهد افتاد؟

در ارتباط با تحت زیبایی نیز چنین مسائلی صادق است. زیباجویی که برای دریافت خدمات زیبایی به کلینیک مراجعه می‌کند، باید دقایقی را که در آنجا می‌گذراند با آرامش سپری کند. در کلینیک‌های زیبایی توجه به آرامش و آسایش زیباجویان از نظر اقتصادی نیز مد نظر است و به هر میزان که رضایت بیشتری از جانب مشتریان وجود داشته باشد، دفعات مراجعه و تعداد مشتریان بیشتر خواهد شد؛ بنابراین انتخاب تخت زیبایی و تخت بیمارستانی نکته قابل توجهی است که به هیچ عنوان نباید فراموش شود.

تخت زیبایی و پوست(صندلی زیبایی)

تخت زیبایی (صندلی زیبایی)شامل انواع تخت ژل و تخت بوتاکس و تخت لیزر در رنگ ها و مدل های متنوع تولید میشوند.خرید تخت زیبایی برقی یا صندلی زیبایی برقی با قیمت ارزان از توانی نو به صورت اینترنتی و تلفنی امکان پذیر است. تهیه و خرید تخت‌های زیبایی برای کارهای زیبایی کلینیکی و سالنی ضروری است. با وجود این نوع تخت‌ها علاوه‌بر اینکه افراد حین کار، تسلط بهتری بر روی بیمار دارند؛ بیمار نیز احساس آرامش و راحتی بیشتری خواهد داشت.

تخت‌های زیبایی مانند تخت ژل و بوتاکس و تخت لیزر با قیمت ارزان،  از جمله محصولاتی هستند که در مراکز و کلینیک‌های پوست و مو و زیبایی، آرایشگاه‌های مدرن و مراکز درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع تخت‌ها می‌توانند بیمار را در بهترین موقعیت قرار دهند تا پزشک یا اپراتور، هنگام کار، تسلط کامل بر روی فرد داشته باشند. علاوه‌براین؛ محیط کار را نیز زیباتر و مدرن‌تر خواهند کرد. اغلب تخت‌های زیبایی، برقی هستند و کاربر تنها با فشردن یک دکمه می‌تواند هر نوع تنظیمی را روی قسمت‌های مختلف آن اعمال کند. 

images 1677303380 63f99e547bfb9 - نکات خرید تخت زیبایی و تخت بیمارستانی مناسب

کاربردهای تخت زیبایی و صندلی زیبایی چیست؟

تخت‌های زیبایی کاربردهای مختلفی از قبیل: خدمات پوست و مو، زیبایی، لیزر رفع موهای زائد، خدمات آرایشگاهی، تخت معاینه و تخت‌های دندانپزشکی را تحت پوشش قرار می‌دهند. این نوع تخت در بازار تحت عنوان تخت لیزر و تخت ژل و بوتاکس نیز شناخته می‌شود. تخت‌های زیبایی انواع مختلفی دارند که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم. 

چند نوع تخت زیبایی داریم؟

کلینیک‌های زیبایی متعددی را در سطح شهر می‌بینید که به ارائه خدمات زیبایی مشغول هستند و مشتریان زیادی نیز دارند. از آنجا که انسان ذاتاً میل به زیبایی دارد، بدیهی است که تعداد مشتریان کلینیک‌های زیبایی روز به روز نیز بیشتر شود.

حال یکی از نکات مهم در این کلینیک‌ها، استفاده از تخت زیبایی مناسب است. نکته مهم این است که استفاده از تخت زیبایی مناسب علاوه بر فراهم کردن راحتی برای زیباجو، کار را برای پزشک نیز راحت‌تر می‌کند و امکان انجام خدمات زیبایی به راحت‌ترین حالت ممکن را فراهم می‌کند. تا کمی قبل‌تر، انواع تخت زیبایی اغلب به صورت مکانیکی ساخته می‌شدند و فرم‌دهی و تنظیم آن‌ها با استفاده از اهرم‌های موجود صورت می‌گرفت؛ اما امروزه انواع تخت زیبایی برقی در بازار موجودند که به راحتی جابه‌جا می‌شوند و فرم می‌گیرند. از جمله ویژگی‌های تخت زیبایی برقی می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • انواع تخت زیبایی ظاهری جذاب داشته و کاربری آسانی نیز دارند.
 • این تخت‌ها به آسان و تنها با فشار یک دکمه تنظیم می‌شوند.
 • به دلیل فراهم کردن امکان تغییر زاویه تخت، تسلط کامل پزشک بر فیلد مورد نظر را میسر می‌سازد.
 • تخت زیبایی برقی انواع مختلف دو موتوره، سه موتوره و چهار موتوره دارد که هر یک از آن‌ها بر اساس نیاز انتخاب می‌شوند.

انواع تخت زیبایی چیست؟

انواع تخت زیبایی و یا صندلی زیبایی برای کاربردهای مختلف، طراحی و تولید شده است. به‌عنوان مثال: برای تزریق بوتاکس و ژل، فیلر و نخ صورت، وجود یک تخت ژل و بوتاکس می‌تواند به پزشک این امکان را بدهد که با دقت و تمرکز بالا زوایای مختلف صورت را تحت‌نظر داشته باشد. این در حالی است که یک تخت ساده نمی‌تواند چنین امکانی را برای پزشک فراهم کند. اما برای تخت‌های زیبایی مربوط به خدمات لیزر، تخت‌های ساده‌تر نیز می‌توانند مفید واقع شوند. انواع تخت‌های زیبایی موجود در بازار شامل موارد زیر هستند که برخی از آن‌ها به‌عنوان تخت لیزر با قیمت ارزان نیز استفاده می‌شوند:

1. تخت پوست و مو دو موتوره

در تخت پوست و مو یا تخت ژل و بوتاکس دو موتوره، یک موتور برای تنظیم کردن قسمت پا و تکیه‌گاه و یک موتور دیگر نیز برای تنظیم کردن میزان ارتفاع تخت از زمین به کار رفته است. اخیراً این مدل به‌عنوان تخت لیزر با قیمت ارزان نیز مورد استفاده واقع می‌شود. 

2. تخت پوست و مو سه موتوره

در تخت پوست و مو سه موتوره، یک موتور برای تنظیم کردن قسمت تکیه‌گاه، یک موتور برای تنظیم کردن میزان شیب قسمت پا و یک موتور نیز برای تنظیم کردن میزان ارتفاع تخت از زمین به کار رفته است. مدل‌های سه موتوره کار را برای کاربر، آسان‌تر کرده‌اند.

3. تخت پوست و مو چهار موتوره

در تخت پوست و مو چهار موتوره، علاوه‌بر سه موتور قبلی، یک موتور نیز برای تنظیم شیب کلی تخت در نظر گرفته شده است که می‌تواند کار را برای کاربر راحت‌تر کند. این نمونه در کلینیک‌های پوست و زیبایی بیشترین کارایی را دارد. به دلیل گستردگی خدمات این نوع کلینیک‌ها و مراکز درمانی، تخت چهار موتوره می‌تواند استفاده بیشتری داشته باشد. 

images 1677303573 63f99f156f239 - نکات خرید تخت زیبایی و تخت بیمارستانی مناسب

انواع تخت بیمارستانی و ویژگی‌های هر یک

برای آنکه بتوان راحت‌ترین شرایط را برای بیمار تأمین کرد، باید با انواع تخت بیمارستانی آشنا شوید و در نهایت، بهترین نوع آن را بسته به شرایط بیمار انتخاب کنید. تخت‌های بیمارستانی عموماً در مدل‌های مختلف تولید می‌شوند تا بتوانند نیازهای اکثر بیماران را پاسخ دهند. پیش از هر چیز باید بدانید که تخت بیمارستانی بر اساس چندین ویژگی مختلف دسته‌بندی می‌شود که به چند مورد از آن‌ها خواهیم پرداخت.

انواع تخت بیمارستانی از نظر نوع سیستم کنترل تخت

یکی از دسته‌بندی‌های تخت بیمارستانی، نوع سیستم کنترل آن است. برای آنکه بتوان ارتفاع تخت و سر و پای آن را تنظیم کرد، نیاز به سیستمی داریم که این کار را انجام دهد. حال چند روش برای تنظیم ارتفاع وجود دارد که انواع مختلف تخت بیمارستانی را می‌سازند.

 • تخت مکانیکی: تخت مکانیکی ساده‌ترین نوع تخت بیمارستانی است که تمام تنظیمات آن با استفاده از اهرم‌های مکانیکی انجام می‌شود و نیازی به برق ندارد.
 • تخت نیمه‌برقی: در تخت نیمه برقی اهرمی برای تنظیم دستی ارتفاع تخت تعبیه شده که این کار را به صورت مکانیکی انجام می‌دهد؛ اما سر و پای تخت به صورت الکترونیک و با استفاده از برق جابه‌جا می‌شود.
 • تخت تمام برقی: تخت تمام برقی همانطور که از نام آن پیداست، تمام تغییرات را به صورت الکترونیکی انجام می‌دهد. تنظیم ارتفاع، سر و پای تخت با انرژی الکتریسیته صورت می‌گیرد.

انواع تخت بیمارستانی بر اساس تعداد شکن

یکی دیگر از عوامل دسته‌بندی تخت بیمارستانی، تعداد قسمت‌های تغییر زاویه تخت است. برای آنکه بتوان بهترین و راحت‌ترین پوزیشن را برای بیمار فراهم کرد، قسمت‌هایی تحت عنوان «شکن» در تخت ایجاد شده‌اند که می‌توان تخت‌ را از آن قسمت‌های مشخص، زاویه داد. حال در تجهیزات پزشکی توانی نو انواع تخت بیمارستانی بر اساس شکن به شرح زیر هستند.

 • تخت تک شکن: در این نوع تخت بیمارستانی تنها می‌توان زاویه سر را تغییر داد.
 • تخت دو شکن: تخت دو شکن می‌تواند از قسمت سر و پا تغییر زاویه دهد.
 • تخت سه شکن: در تخت سه شکن علاوه بر سر و پای متحرک، قسمت دیگری میان این دو وجود دارد که می‌تواند تغییر زاویه دهد.
 • تخت چهار شکن: بدیهی است که تخت چهار شکن، یک قسمت متحرک بیشتر از تخت سه شكن دارد که این قسمت، در میانه تخت قرار گرفته است.

هر یک از انواع تخت برای موقعیت‌های خاصی مناسب هستند. بهتر است با بررسی کامل شرایط محیط و بیمار، بهترین انتخاب را داشته باشید. لزوماً نمی‌توان تخت چهار شکن را بهترین نوع تخت برای تمام بیماران دانست؛ چرا که برای بیمارانی با حال طبیعی و هوشیار که توان حرکتی مناسبی دارند، علاوه بر موارد نام برده، تخت‌ها را می‌توان بر اساس عملکرد و کاری که انجام می‌دهند نیز تقسیم‌بندی کرد. تخت معاینه، تخت بستری اطفال، تخت احیاء، تخت ژنیکولوژی و … نمونه‌هایی از تخت‌های بیمارستانی هستند.

تخت معاینه

تخت‌ معاینه https://tavanino.com/search-products/category-Examination-bed از جمله تخت‌های ساده بیمارستانی است که برای تشخیص و معاینه اصولی بیمار توسط پزشک یا پرستار مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول کمک درمانی، جزء ابتدایی‌ترین و ضروری‌ترین وسایل بوده و در انواع متفاوت با ویژگی‌های گوناگون، برای مقاصد مختلف بکار می‌روند. 

آنچه موجب تفاوت بین انواع تخت‌ معاینه می‌شود ضخامت و کیفیت رویه تخت، قابلیت شستشو و ضدعفونی کردن آن، جنس تشک تخت، ضخامت پروفیل بکار رفته در پایه‌ها، وزن کلی تخت، قابلیت تنظیم تخت و قابلیت نصب تجهیزات دیگر مانند پایه سرم و … است.

بنابراین نخستین گام در انتخاب تخت معاینه، انتخاب نوع کاربرد تخت است و پس از آن بر اساس کاربرد، ثابت یا متحرک بودن پایه، جنس رویه و فوم استفاده شده، جنس تشک، ضخامت تشک، قابلیت تنظیم بخشی ازتخت یا کل آن مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

images 1677303865 63f9a039b7af4 - نکات خرید تخت زیبایی و تخت بیمارستانی مناسب

نکات مهم در انتخاب تخت بیمارستانی و زیبایی

در انتخاب تخت بیمارستانی هیچ چیز به جز توجه به نیازها اهمیتی ندارد. برای مثال یک پزشک عمومی در مطب خود به یک تخت معاینه نیاز دارد؛ اما تخت بستری کاربردی در این محیط‌ها نخواهد داشت. اگر می‌خواهید یک تخت بیمارستانی تهیه کنید، تعداد شکن‌ها نیز باید مورد توجه و بررسی قرار گیرند. چنانچه به تغییر پوزیشن شدید نیاز دارید، ممکن است تخت سه شکن و چهار شکن را انتخاب کنید. در غیر این صورت حتی تخت تک شکن نیز می‌تواند مناسب شما باشد.

قیمت و خرید تخت زیبایی و تخت بیمارستانی

در صورتی که به دنبال قیمت و خرید انواع تخت بیمارستانی هستید، باید تحقیقات لازم را به عمل آورید و پس از پیدا کردن منبع و مرجعی مناسب، تخت مورد نظر را خریداری کنید. فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو، همانطور که در طول متن گفته شد، یکی از بهترین عرضه‌کنندگان انواع تجهیزات پزشکی باکیفیت و معتبر است که امکان خرید هر نوع تجهیزات پزشکی را برایتان فراهم می‌کند.