نکات مهم و طلایی در ثبت نام وام ازدواج
نکات مهم و طلایی در ثبت نام وام ازدواج

در دین اسلام، به امر ازدواج بسیار سفارش شده و این امر بسیار نیکویی می باشد . اما در حال حاضر و در جامعه کنونی بسیاری از دختر و پسر ها ، به دلیل شرایط اقتصادی پیش آمده ، علاقه ای به ازدواج ندارند. به این سبب، سن ازدواج در بین جوانان به شدت رو […]

در دین اسلام، به امر ازدواج بسیار سفارش شده و این امر بسیار نیکویی می باشد . اما در حال حاضر و در جامعه کنونی بسیاری از دختر و پسر ها ، به دلیل شرایط اقتصادی پیش آمده ، علاقه ای به ازدواج ندارند.

به این سبب، سن ازدواج در بین جوانان به شدت رو به افزایش است و آمار ازدواج نیز در سال های اخیر کاهش چشمگیری پیدا کرده است.

از این رو دولت برای اینکه در امر ازدواج جوانان پیشرفتی حاصل شود، دخالت مثبتی انجام داده و تسهیلات وام ازدواج را ایجاد کرده است.

این تسهیلات به صورت قرض الحسنه، به جوانان در شرف ازدواج اهدا می شود تا زوجین بتوانند قسمتی از هزینه های خود را پرداخت کنند.

بنابراین جوانانی که در شرف ازدواج هستند می توانند با ثبت نام فوری وام ازدواج، کمک هزینه ای دریافت نمایند تا امر ازدواج آنها ، با سرعت بیشتری انجام شود.

به این نکته توجه داشته باشید که برای ثبت نام و دریافت وام ازدواج  باید شرایط و مدارک مورد نظر را رعایت کنید. همچنین دریافت وام از شعب بانک های مختلف، انجام پذیر می باشد.

شرایط دریافت و ثبت نام وام ازدواج

برای دریافت و ثبت نام وام ازدواج مراحلی را باید طی کنید. عقد زوجین به صورت رسمی و دفتری ،اولین و اصلی ترین شرط برای دریافت وام ازدواج می باشد.  

البته برای سایر ادیان دیگر ، ارائه اقرارنامه ی ازدواج و یا مدرکی مشابه آن هم مورد قبول می باشد.

زوج هایی مشمول دریافت و ثبت نام وام ازدواج می باشند که تاریخ عقد آن ها بعد از سال ۱۳۹۷ ثبت شده است. لازم به ذکر است که میزان تسهیلات وام ازدواج در سال ۱۴۰۱، مبلغ 120 میلیون تومان با دوره بازپرداخت ده ساله می باشد.

از جمله شرایط مورد نیاز برای دریافت و ثبت نام وام ازدواج عبارتند از :

  • داشتن تابعیت ایرانی. البته در نظر داشته باشید شهروندان ایرانی که در خارج کشور هستند نیز می توانند با ارائه گواهی ازدواج خود که توسط سفارت ایران تایید شده است، نسبت به ثبت نام وام ازدواج خود اقدام نمایند.
  • داشتن کارت ملی و کد پستی محل سکونت شخص متقاضی وام ازدواج.
  • در نظر داشته باشید که وام ازدواج به هر شخصی فقط یک مرتبه تعلق می گیرد. یعنی اگر شخصی قبلا ازدواج کرده باشد و این وام را دریافت کرده باشد، نمی تواند برای بار دوم که ازدواج می کند، این وام را مجدد دریافت کند..
  • این وام به افرادی تعلق می گیرد که تاریخ عقد نکاح آنها ، از تاریخ اول فروردین سال ۱۳۹۷ به بعد باشد.
  • هر یک از زوجینی که متقاضی ثبت نام وام ازدواج می باشد، باید یک ضامن معتبر که مورد تایید بانک مورد نظر است را معرفی نماید. همچنین باید به بانک مربوطه ، سفته ای به میزان مبلغ مورد نیاز نیز ارائه دهد.

چه مدارکی برای ثبت نام وام ازدواج باید به بانک ارائه دهیم.

  1. ارائه کپی و اصل شناسنامه تمام صفحات زوجین( زن و مرد) و ضامن
  2. ارائه کپی و اصل سند ازدواج
  3. ارائه کپی و اصل کارت ملی فرد متقاضی و ضامن
  4. ارائه آدرس کامل محل سکونت و کد پستی ده رقمی هر یک از زوجین ( زن و مرد)
  5. ارائه کدرهگیری ده رقمی در زمان ثبت نام

تمامی مدارک مربوطه بعد از تکمیل شدن باید به بانک مربوطه ارائه شود.

مهمترین اقدامات و مراحل در ثبت نام وام ازدواج چیست؟

ثبت نام وام ازدواج در برخی از بانکها ، معمولا پس از مشخص شدن بودجه بانک های مربوطه و آمادگی آنها شروع می شود.

به این نکته توجه داشته باشید ، زمانی که بانک مورد نظرتان اعلام آمادگی کرد، باید به سرعت برای ثبت نام وام ازدواج اقدام کنید و فرصت را از دست ندهید. زیرا هر بانک ظرفیت و بودجه محدود و مشخصی جهت ارائه دارد.

زمانی پیش می‌آید که رقابت بین دقیقه‌ها است و هرکسی زودتر اقدام کند، شانس بیشتری برای دریافت و ثبت نام وام ازدواج خواهد داشت.

معمولا خیلی از افراد در این مدت زمان کم ، قادر به ثبت نام نیستند. تیم ما می تواند این کار را در کوتاه ترین زمان ممکن برای شما انجام دهد.

ثبت درخواست وام ازدواج آخرین مرحله نیست . فرد متقاضی باید پس از ثبت نام ، در زمان مشخص شده از سوی بانک، به شعبه تعیین شده، جهت ارائه مدارک مراجعه نماید و اگر در این مورد تاخیر داشته باشد، نوبتش به افراد دیگری واگذار می گردد.

اگر به ثبت نام وام ازدواج تان نیاز دارید، ولی  شرایط و زمان کافی برای انجام این کار را ندارید، می‌توانید این پروسه زمان بر و سخت را به تیم وامینا بسپارید. ما آمادگی ارائه خدمات به هموطنان عزیزمان در تمام نقاط ایران هستیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا مشاوره رایگان در مورد ثبت نام وام ازدواج، می توانید با شماره 09367577275 تماس حاصل نمایید.

منبع: ثبت نام وام ازدواج وامینا | vamina.ir