هدف از برگزاری لیگ برتر چه بود؟/ دلسوزان کاراته کمک کنند نه تخریب
هدف از برگزاری لیگ برتر چه بود؟/ دلسوزان کاراته کمک کنند نه تخریب

حامد زیکساری با بیان مطلب فوق به مهر اظهار داشت: فدراسیون کاراته برای برگزاری لیگ در هر دو بخش سوپر لیگ و برتر خیلی زحمت کشید و انصافاً هم شاهد سطح بالایی این رقابتها به لحاظ کمی و کیفی بودیم، ولی معتقدم می‌شد برای لیگ برتر تصمیمات بهتری گرفت که اهداف آن نیز تأمین شود. […]

حامد زیکساری با بیان مطلب فوق به مهر اظهار داشت: فدراسیون کاراته برای برگزاری لیگ در هر دو بخش سوپر لیگ و برتر خیلی زحمت کشید و انصافاً هم شاهد سطح بالایی این رقابتها به لحاظ کمی و کیفی بودیم، ولی معتقدم می‌شد برای لیگ برتر تصمیمات بهتری گرفت که اهداف آن نیز تأمین شود.

وی ادامه داد: برگزاری لیگ برتر با حضور ۲۳ تیم در سه روز و تعیین تیم‌های برتر، کمی عجولانه بود. باید ببینیم هدف از برگزاری لیگ چه بود؟ اینکه ما از لیگ برتر که بیشتر شرکت کنندگان آن در رده سنی زیر ۲۱ سال هستند باید به فکر استعدادیابی و ساختن تیم‌های رده سنی پایه که دو سالی است کمترین فعالیت را دارند باشیم و یا فقط صرف برگزاری آن کافی بود؟ این لیگ پر بود از استعداد و کاراته کاهای با آتیه که با این نوع برگزاری دیده نشدند.

سرگروه پیشین تیم ملی در بخش دیگری از سخنان با اشاره به آرامش موجود در کاراته اظهار داشت: هر مدیری که در رأس فدارسیون قرار می‌گیرد بدون شک اشتباهاتی دارد، ولی سید حسن طباطبایی با درصد پایینی از این اشتباهات و اعتماد و میدان دادن به جوانان در کومیته های مختلف این آرامش را به کاراته تزریق کرد. متأسفانه در شرایط فعلی برخی افراد در حال انتقاد هستند که در زمان خودشان کار خاصی برای کاراته انجام ندادند. قطعاً هر کاری برای پیشرفت نیاز به انتقاد دارد، انتقادی که در جهت اصلاح امور باشد نه تخریب. من از دلسوزان کاراته می‌خواهم برای کمک به کاراته تلاش کنند.

زیکساری ادامه داد: کاراته در این مدت روی یک نظم و قاعده خاصی در حال حرکت است؛ برنامه‌های تیم ملی منظم و به خوبی پیش می‌رود. اردوهای تیم ملی کاراته در هر دو بخش بانوان و آقایان با کیفیت فنی بالایی برگزار می‌شود و تیم ملی هم در تورنمنت‌هایی مد نظر کادر فنی بدون دغدغه و مشکل حضور پیدا کردند و این شاید در کاراته ایران بی سابقه بوده است.

وی در پایان گفت: حضور در مسابقات ترکیه بعد از یکسال دوری از میادین بین المللی برای کادر فنی خیلی اهمیت داشت، چرا که مسابقات پراهمیت کاراته وان پرتغال و انتخابی المپیک در پاریس پیش روست و ملی پوشان با قرار گرفتن در شرایط مسابقه می‌روند که سهمیه‌های خود را برای حضور با حداکثر پتانسیل در المپیک را تجربه کنند.