هدف از گام های جبرانی ایران اعاده توازن و حفظ برجام است
هدف از گام های جبرانی ایران اعاده توازن و حفظ برجام است

به گزارش مهر به نقل از وزارت امورخارجه، در گفت‌وگوی تلفنی “پکا هاویستو” وزیر امورخارجه فنلاند با “محمدجواد ظریف” وزیر امور خارجه ایران، همکاری‌های دوجانبه سیاسی، اقتصادی و کنسولی، برجام، مسائل منطقه و تحولات بین‌المللی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. ظریف در این گفت‌وگو، با یادآوری عهدشکنی آمریکا در توافق برجام و وضع […]

به گزارش مهر به نقل از وزارت امورخارجه، در گفت‌وگوی تلفنی “پکا هاویستو” وزیر امورخارجه فنلاند با “محمدجواد ظریف” وزیر امور خارجه ایران، همکاری‌های دوجانبه سیاسی، اقتصادی و کنسولی، برجام، مسائل منطقه و تحولات بین‌المللی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

ظریف در این گفت‌وگو، با یادآوری عهدشکنی آمریکا در توافق برجام و وضع تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی علیه ایران و انفعال اروپا در قبال آن، به خویشتنداری ایران و ایفای کامل تعهدات خود تا یک سال پس از آن اشاره کرد و افزود: گام‌های جبرانی ایران نیز در چارچوب برجام بوده و هدف آن اعاده توازن و حفظ برجام است.

وزیر امورخارجه ایران افزود: در صورتی که آمریکا تحریم‌های غیرقانونی خود را بردارد و تعهدات خود در برجام را اجرایی کند، ایران نیز از گام‌های جبرانی خود که همه آنها برگشت پذیر هستند، برخواهد گشت.

ظریف همچنین از همتای فنلاندی خود دعوت کرد تا در فرصتی مناسب به تهران سفر کند.

پکا هاویستو وزیر خارجه فنلاند نیز در این گفت‌وگو ضمن اعلام حمایت کشورش از برجام، خواستار دادن فضای بیشتر به دیپلماسی شد.

وی ضمن گفت‌وگو در باره همکاری‌های دوجانبه در ابعاد سیاسی، اقتصادی، بهداشتی و کنسولی، تعاملات مراکز مطالعاتی دو کشور را مورد تاکید قرار دارد و از برگزاری نشست وزیران امورخارجه اروپایی در چارچوب فروم هلسینکی خبر داد و از ظریف برای شرکت در آن دعوت کرد.