هزار اسیر فلسطینی از پنج‌شنبه اعتصاب غذا می‌کنند
هزار اسیر فلسطینی از پنج‌شنبه اعتصاب غذا می‌کنند

به گزارش ایسنا، به نقل از القدس العربی، هدف از این اعتصاب غذا، پایان دادن به شانه خالی کردن مقامات رژیم صهیونیستی از تفاهم‌ها و متوقف‌ کردن آزار و اذیت اسیران است. این کمیته در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما اعتصاب غذایمان‌ را در مرحله نخست با یک هزار اسیر آغاز خواهیم کرد و دیگر اسرا […]

به گزارش ایسنا، به نقل از القدس العربی، هدف از این اعتصاب غذا، پایان دادن به شانه خالی کردن مقامات رژیم صهیونیستی از تفاهم‌ها و متوقف‌ کردن آزار و اذیت اسیران است.
این کمیته در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما اعتصاب غذایمان‌ را در مرحله نخست با یک هزار اسیر آغاز خواهیم کرد و دیگر اسرا نیز در صورت انحلال هیات‌های سازماندهی به این تحصن خواهند پیوست.
در ادامه این بیانیه آمده است، این نبردی است که بر ما تحمیل شده است و جز به پیروزی راضی نخواهیم شد.
پیشتر محمد اشتیه، نخست وزیر فلسطین در آغاز نشست هفتگی کابینه در شهر رام‌الله گفت که دولت با تمامی ابزارها از مبارزات اسیران قهرمان به خاطر کرامت و عزت آنها حمایت می‌کند.
اشتیه گفت: ما دولت اشغالگر را مسئول خدشه به حقوق اسیران می‌دانیم؛ حقوقی که کنوانسیون‌های ژنو و قوانین بین‌المللی انسانی آنها را به رسمیت می‌شناسد.
نخست وزیر فلسطین خواهان آزادی اسیران بیمار و زن و کودک شد.
قرار است که هزار اسیر در زندان‌های رژیم صهیونیستی اعتصاب غذای نامحدودی را در روز پنجشنبه آغاز کنند و این تعداد به صورت تدریجی بیشتر می‌شود.
این تصمیم اسیران در اعتراض به شانه خالی کردن مدیریت زندان‌های رژیم صهیونیستی از تفاهم‌های حاصله در ماه مارس گذشته در مورد بهبود شرایط بازداشت اسیران صورت گرفته است.
انتهای پیام