هشدار نارنجی هواشناسی از افزایش سرعت باد و ارتفاع امواج در سواحل
هشدار نارنجی هواشناسی از افزایش سرعت باد و ارتفاع امواج در سواحل

به گزارش ایسنا،سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ از افزایش سرعت وزش باد در نواحی شمال غربی – جنوب غربی وافزایش ارتفاع موج در ساحل بین ۱.۵ تا ۲.۵ متر و در فراساحل تا ۳ متراز ظهر دوشنبه تا چهارشنبه(۱۹ تا ۲۱ اردیبهشت) خبر داد. این شرایط جوی روز دوشنبه در نیمه شرقی خلیج فارس و […]

به گزارش ایسنا،سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ از افزایش سرعت وزش باد در نواحی شمال غربی – جنوب غربی وافزایش ارتفاع موج در ساحل بین ۱.۵ تا ۲.۵ متر و در فراساحل تا ۳ متراز ظهر دوشنبه تا چهارشنبه(۱۹ تا ۲۱ اردیبهشت) خبر داد.

این شرایط جوی روز دوشنبه در نیمه شرقی خلیج فارس و غرب تنگه هرمز، در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های بوشهر و هرمزگان، سه شنبه در نیمه شرقی خلیج فارس، غرب تنگه هرمز و دریای عمان، در مناطق ساحلی و دور از ساحل استانهای بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان و روز چهارشنبه در نیمه شرقی خلیج فارس، در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان بوشهر و هرمزگان مورد انتظار است.

بر اثر این مخاطره خطر غرق شدن شناگران، آسیب به قایق‌های تفریحی و شناورهای سبک، اختلال در تردد با شناورهای نیمه‌سنگین، خسارت به قفس‌ها و پاره شدن تورهای صیادی و خسارت به تاسیسات دریایی دور از انتظار نیست.

سازمان هواشناسی ممنوعیت شنا، جمع‌آوری تورها و وسایل صیادی، اجتناب از تردد با قایق‌های تفریحی و شناورهای سبک، احتیاط تردد با شناورهای نیمه سنگین، محدودیت در فعالیت‌های دریایی و تمهیدات لازم جهت پیشگیری از هر گونه خسارت را توصیه می‌کند.

بنابر گزارش ایسنا، در هشدار نارنجی ‌رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود. 

انتهای پیام

منبع