همکاری جنرال موتورز و هوندا برای غلبه بر تسلا
همکاری جنرال موتورز و هوندا برای غلبه بر تسلا

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، این دو شرکت اعلام کرده اند به همین منظور پلتفرم مشترکی را طراحی خواهند کرد که برای تولید میلیون‌ها خودروی برقی تا سال ۲۰۲۷ به کار گرفته خواهد شد و می‌تواند شرکت تسلا را که فعلاً در زمینه تولید این نوع خودروها یکه تازی می‌کند، به عقب […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، این دو شرکت اعلام کرده اند به همین منظور پلتفرم مشترکی را طراحی خواهند کرد که برای تولید میلیون‌ها خودروی برقی تا سال ۲۰۲۷ به کار گرفته خواهد شد و می‌تواند شرکت تسلا را که فعلاً در زمینه تولید این نوع خودروها یکه تازی می‌کند، به عقب براند.

پیش از این جنرال موتورز از همکاری با هوندا برای تولید دو خودروی برقی شاسی بلند خبر داده بود. قرار است این خودروها که پرولوگ و اکورا نام دارند، تا سال ۲۰۲۴ عرضه شوند.

خودروسازان مذکور می‌گویند این همکاری برای تولید خودروهای برقی مقرون به صرفه از جمله خودروهای کراس اوور جمع و جور است که با استفاده از فناوری باتری التیوم جنرال موتورز ساخته شده اند. این شرکت‌ها از بیان میزان سرمایه گذاری خود در قالب همکاری جدید خودداری کردند.

به گفته مری بارا، مدیر اجرایی جنرال موتورز، شورولت اکینوکس شاسی بلند که در قالب این طرح تولید می‌شود ۳۰۰۰۰ دلار قیمت خواهد داشت. در عین حال وسایل نقلیه برقی جدیدی با قیمت پایین‌تر، هم در قالب این طرح تولید می‌شوند.

منبع