هند معاملات ارزهای مجازی را ممنوع می‌کند
هند معاملات ارزهای مجازی را ممنوع می‌کند

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، یک مقام دولتی هند به رویترز خبر داد که دولت این کشور به دنبال تصویب قانونی برای منع معاملات ارزهای دیجیتال و جریمه افرادی که این ارزها را معامله یا نگهداری می‌کنند، می‌باشد. طبق این لایحه که یکی از سخت‌گیرانه‌ترین قوانین ضد ارزهای مجازی در جهان است، […]

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، یک مقام دولتی هند به رویترز خبر داد که دولت این کشور به دنبال تصویب قانونی برای منع معاملات ارزهای دیجیتال و جریمه افرادی که این ارزها را معامله یا نگهداری می‌کنند، می‌باشد.

طبق این لایحه که یکی از سخت‌گیرانه‌ترین قوانین ضد ارزهای مجازی در جهان است، در اختیار داشتن، تولید، فعالیت‌های ماینرها، معامله و انتقال ارزهای دیجیتالی جرم خواهد بود.

این لایحه همچنین با بیانیه‌های قبلی دولت هند مطابقت دارد. پیش از این در ماه ژانویه دولت خواهان راهکاری برای ممنوعیت ارزهای مجازی خصوصی مانند بیت‌کوین شد و اعلام کرد باید زیرساخت‌های لازم برای تولید ارز دیجیتال دولتی فراهم شود.

این مقام آگاه خبر داد که طی این قانون جدید به دارندگان ارزهای دیجیتالی ۶ ماه فرصت داده خواهد شد تا دارایی‌های خود را نقد کنند و پس از این مدت با افراد مجرم برخورد خواهد شد.

اگر دولت نارندرا مودی بتواند با در دست داشتن اکثریت پارلمان این قانون را اجرایی کند، هند اولین کشوری خواهد بود که داشتن ارزهای دیجیتالی را جرم دانسته است.