واکنش فدراسیون ووشو به دوپینگ دو ملی‌پوش
واکنش فدراسیون ووشو به دوپینگ دو ملی‌پوش

به گزارش ایسنا، در حالی که طی یکی دو روز اخیر خبرهایی مبنی بر دوپینگ دو ملی‌پوش کوراش ایران در فضای مجازی و برخی رسانه‌ها منتشر شده است، فعلا مسئولان فدراسیون ووشو و انجمن کوراش ایران این خبر را به صورت رسمی تایید نکرده‌اند. امیر صدیقی رئیس فدراسیون ووشوی ایران گفت: ما پیش از آغاز […]

به گزارش ایسنا، در حالی که طی یکی دو روز اخیر خبرهایی مبنی بر دوپینگ دو ملی‌پوش کوراش ایران در فضای مجازی و برخی رسانه‌ها منتشر شده است، فعلا مسئولان فدراسیون ووشو و انجمن کوراش ایران این خبر را به صورت رسمی تایید نکرده‌اند.

امیر صدیقی رئیس فدراسیون ووشوی ایران گفت: ما پیش از آغاز اردوهای تیم ملی برای بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو، داوطلبانه درخواست کردیم که از ورزشکاران ما در هر دو رشته ووشو و کوراش تست دوپینگ بگیرند چون خود فدراسیون به شدت روی این موضوع حساس است.

او ادامه داد: تا به این لحظه اما نامه‌ای رسمی درباره تایید یا تکذیب این خبر برای ما ارسال نشده است، قطعا اگر موضوعی را رسما و مکتوب به فدراسیون ووشو اعلام کنند آن را اطلاع رسانی خواهیم کرد.

رئیس فدراسیون ووشو درباره به تعویق افتادن بازی‌های آسیایی نیز گفت: ما خیلی زودتر اردوهای خود را در دو بخش ووشو و کوراش برای حضور موفق در بازی‌های آسیایی شروع کرده و شرایط هم مساعد بود. متاسفانه این تصمیم گرفته شد و ضربه بدی هم به فدراسیون ووشو زد. تاریخ دقیق برگزاری را هم فعلا اعلام نکرده‌اند که باعث ناراحتی است، سعی می‌کنیم با برنامه‌ریزی درست این ضربه را جبران کنیم.

او در پاسخ به این سوال که آیا خبری مبنی بر لغو کامل مسابقات بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ وجود دارد؟ توضیح داد: تا کنون خبر قطعی در این‌باره نشنیده‌ایم، اما وقتی بازی‌های فوتبال جام ملت‌های آسیا در چین لغو می‌شود، نشانه‌هایی دارد که شاید بازی‌های آسیایی هم کامل لغو شود.

صدیقی درباره برنامه‌های پیش روی فدراسیون ووشو نیز گفت: ووشو سعی می‌کند همواره مثل گذشته با برنامه پیش برود تا در میادین پیش رو نتایج مناسب را به دست آورد. ما مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان جهان ووشو در اندونزی را داریم که در آذر سال جاری برگزار می‌شود. همچنین مسابقات قهرمانی جهان کوراش در هند هم پیش روی ما است که برای کسب بهترین نتیجه عازم این مسابقات خواهیم شد.  

انتهای پیام

منبع