واکنش وزارت ورزش به خبر «تبدیل ١٠ زورخانه به قهوه‌خانه»
واکنش وزارت ورزش به خبر «تبدیل ١٠ زورخانه به قهوه‌خانه»

به گزارش ایسنا و به نقل از وزارت ورزش و جوانان، سینا کلهر معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی در واکنش به خبری مبنی بر تبدیل شدن ۱۰ زورخانه در تهران به قهوه‌خانه اظهار داشت: این خبری است که در رسانه‌ها به نقل از رییس فدراسیون زورخانه‌ای و پهلوانی منتشر شده اما جزییات بیشتری بیان […]

به گزارش ایسنا و به نقل از وزارت ورزش و جوانان، سینا کلهر معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی در واکنش به خبری مبنی بر تبدیل شدن ۱۰ زورخانه در تهران به قهوه‌خانه اظهار داشت: این خبری است که در رسانه‌ها به نقل از رییس فدراسیون زورخانه‌ای و پهلوانی منتشر شده اما جزییات بیشتری بیان نشده است.
وی با اشاره به بودجه در اختیار فدراسیون زورخانه‌ای و پهلوانی گفت: در سال ۱۴۰۱ اعتبار بسیار خوبی هم از سوی وزارت ورزش و جوانان و هم مجلس شورای اسلامی به فدراسیون زورخانه‌ای و پهلوانی اختصاص پیدا کرده است. اعتباری که از محل منابع تبصره ۱۴ و کمک‌های وزارت ورزش و جوانان به فدراسیون زورخانه‌ای شده شاید برابر با چندین سال مجموع اعتبارات این فدراسیون است.
کلهر خاطرنشان کرد: انتظار ما این است فدراسیون این اعتبارات را در راستای توسعه ورزش پهلوانی به کار بگیرد.
وی گفت: هدف اصلی ما در هشت ماه گذشته کمک به ورزش پهلوانی و فدراسیون زورخانه‌ای بوده و این کمک ادامه خواهد داشت. با توجه به اینکه همه نهادها و دستگاه‌ها و در راس آن دولت سیزدهم ارزش و اهمیت زیادی برای ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای قائل هستند این موضوع اگر با تدبیر و درایت همراه باشد می‌تواند به عنوان یک موقعیت جدید برای این رشته محسوب شود.
معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی اظهار داشت: در دو هفته گذشته پنج میلیارد تومان به حساب فدراسیون واریز شده است، مجموع این حمایت‌ها و واریز ها در تاریخ این فدراسیون بی سابقه است.
انتهای پیام