ورزشی که شما را از زوال عقل در امان نگه می‌دارد
ورزشی که شما را از زوال عقل در امان نگه می‌دارد

تحقیقات نشان می‌دهند که بازی گلف می‌تواند خطر ابتلا به زوال عقل را تا یک سوم کاهش دهد. مطالعه که توسط پژوهشگران ژاپنی انجام شده بیانگر آن است که گلف بازان مرد مسن ۳۷ درصد کمتر به زوال عقل مبتلا می‌شوند؛ کارشناسان معتقدند این محاسبات ذهنی و جنبه اجتماعی بازی است که کمک می‌کند. بررسی‌ها […]

تحقیقات نشان می‌دهند که بازی گلف می‌تواند خطر ابتلا به زوال عقل را تا یک سوم کاهش دهد.

مطالعه که توسط پژوهشگران ژاپنی انجام شده بیانگر آن است که گلف بازان مرد مسن ۳۷ درصد کمتر به زوال عقل مبتلا می‌شوند؛ کارشناسان معتقدند این محاسبات ذهنی و جنبه اجتماعی بازی است که کمک می‌کند.

بررسی‌ها همچنین نشان دادند بازی گلف به زنان برای در امان ماندن از زوال عقل کمکی نکرد، اما نویسندگان می‌گویند در عوض ممکن است در کار‌های خانه موثر واقع شود.

بر اساس نتایج این پژوهش مردان بالای ۶۰ سال که ورزش منظم و با سرعتی آرام مانند گلف انجام می‌دهند تا ۳۷ درصد کمتر در معرض ابتلا به این اختلال قرار دارند.

تحقیقات قبلی نشان داده اند که عواملی مانند انزوای اجتماعی نیز احتمال ابتلا به زوال عقل را افزایش می‌دهد و عدم تعامل شخصی با دیگران به عنوان یک عامل خطر کلیدی برجسته شده است.

نزدیک به ۵ میلیون نفر در ایالات متحده نیز با این اختلال زندگی می‌کنند و شمار افراد مبتلا به آن در انگلیس نیز بالغ بر ۹۰۰ هزار نفر است.

منبع: دیلی میل

منبع