ورود سامانه بارشی به کشور/ بارش ها از غرب و شمال غرب آغاز می شود
ورود سامانه بارشی به کشور/ بارش ها از غرب و شمال غرب آغاز می شود

به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدلی و آینده نگری با ورود سامانه بارشی به کشور از امروز در برخی نقاط استان‌های آذربایجان شرقی و غربی کردستان کرمانشاه، زنجان، لرستان، ایلام و در اواخر وقت در برخی نقاط اردبیل بارش باران و رعد و برق و وزش باد شدید و در ارتفاعات […]

به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدلی و آینده نگری با ورود سامانه بارشی به کشور از امروز در برخی نقاط استان‌های آذربایجان شرقی و غربی کردستان کرمانشاه، زنجان، لرستان، ایلام و در اواخر وقت در برخی نقاط اردبیل بارش باران و رعد و برق و وزش باد شدید و در ارتفاعات بارش برف خواهد داد.

چهارشنبه بارش در مناطق ذکر شده تشدید شده و علاوه بر آن در استان‌های همدان، مرکزی، قزوین، البرز، تهران و شمال استان‌های خوزستان و چهارمحال و بختیاری بارش رخ خواهد داد.

پنجشنبه دامنه بارش شمال شرق کشور و در استان‌های ساحلی خزر و شنبه در سواحل شمالی برخی نقاط شمال غرب به شمال شرق بارش پیش‌بینی می‌شود.

روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل وزش باد شدید جنوبی و افزایش دما بین ۱۰ تا ۱۵ درجه پیش‌بینی می‌شود.

این افزایش دما روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در شمال شرق کشور نیز پیش‌بینی می‌شود.

با توجه به افزایش قابل ملاحظه دما و امکان ذوب و احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه و همچنین احتمال سقوط بهمن در امتداد رشته کوه البرز وجود دارد، از چهارشنبه تا جمعه در اغلب مناطق کشور وزش باد شدید و در برخی نقاط غرب و جنوب غرب جنوب و جنوب شرق شود گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

چهارشنبه و پنجشنبه بخش‌های غربی و مرکزی خلیج فارس و روزهای جمعه تا یکشنبه هفته بعد دریای خزر مواج است.