وزیران قهوه و روغن در کابینه گینه نو
وزیران قهوه و روغن در کابینه گینه نو

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جیمز ماراپه، نخست وزیر کشور پاپوا گینه نو در جریان صدور اعلامیه تشکیل کابینه خود یک بیانیه با موضوع تشکیل وزارتخانه های جدید در دولتش منتشر کرد. این نخست وزیر مشخصا تصمیم گرفت، جوئه کولی، به عنوان وزیر در وزارتخانه جدید التاسیس قهوه و فرانسیس مانکه، نماینده […]

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جیمز ماراپه، نخست وزیر کشور پاپوا گینه نو در جریان صدور اعلامیه تشکیل کابینه خود یک بیانیه با موضوع تشکیل وزارتخانه های جدید در دولتش منتشر کرد.
این نخست وزیر مشخصا تصمیم گرفت، جوئه کولی، به عنوان وزیر در وزارتخانه جدید التاسیس قهوه و فرانسیس مانکه، نماینده پارلمان از روستای تالاسیا را به عنوان وزیر در وزارتخانه روغن پالم منصوب کند.
به گفته نخست وزیر پاپوا گینه نو، ایجاد این وزارتخانه‌های جدید نشان دهنده تمایل و آمادگی دولت او برای انجام هر کار ممکن برای برآورده ساختن کامل انتظارات مردم پاپوا گینه نو در صنعت کشاورزی است.
در اوایل ماه اوت، ماراپه مجددا برای یک دور دیگر به سمت نخست وزیری پاپوآ گینه نو انتخاب شد. کاندیداتوری وی به اتفاق آرا مورد حمایت همه نمایندگان حاضر در اولین نشست پارلمان بعد از برگزاری انتخابات سراسری قرار گرفت. در این جلسه ۱۰۵ نماینده از مجموع ۱۱۸ نماینده این پارلمان شرکت داشتند.
انتهای پیام