به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، آنتونیو تاجانی، وزیر امور خارجه ایتالیا طی مصاحبه‌ای با شبکه ۵ این کشور عنوان داشت: «غایت نهایی باید دستیابی به یک توافق باشد. دیداری بین ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه و ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین باید صورت بگیرد. آن‌ها باید با یکدیگر مذاکره کنند.» وی افزود: «صلح باید […]

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، آنتونیو تاجانی، وزیر امور خارجه ایتالیا طی مصاحبه‌ای با شبکه ۵ این کشور عنوان داشت: «غایت نهایی باید دستیابی به یک توافق باشد. دیداری بین ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه و ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین باید صورت بگیرد. آن‌ها باید با یکدیگر مذاکره کنند.»
وی افزود: «صلح باید بر اساس عدالت باشد و عدالت به معنای حفاظت از تمامیت ارضی اوکراین است.»
یک روزنامه ایتالیایی روز گذشته به نقل از منابع گزارش داد که ایتالیا ارسال ششمین بسته کمک‌های نظامی خود به اوکراین را متوقف کرده و می‌گوید که اول باید ناتو مشخص کند که کی‌یف چه چیزی دقیقا نیاز دارد و اینکه اصلا آیا رم قادر به ارسال آن‌ها خواهد بود یا خیر.
اوکراین بارها از ایتالیا خواسته تا سیستم‌های موشکی SAMP-T را ارسال کند، اما وزارت دفاع ایتالیا صراحتا اعلام کرد که به اندازه کافی از این نوع سیستم ندارد و احتمالا سلاح جایگزینی را ارسال می‌کند. در چند روز گذشته، دولت ایتالیا ۲۰ تا ۳۰ هویتزر خودکششی M۱۰۹L را به عنوان پنجمین بسته کمک‌های نظامی به کی‌یف ارسال کرد.
انتهای پیام