وزیر کشور روز پاسدار و جانباز را تبریک گفت
وزیر کشور روز پاسدار و جانباز را تبریک گفت

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، در متن پیام عبدالرضا رحمانی فضلی به مناسبت روز پاسدار و جانباز آمده است: شکوفایی تمدن نوین اسلامی در گرو پاسداری از مبانی نظری و سیره‌های عملی اسلام است. در ادامه این پیام آمده است: میلاد حضرت امام حسین (ع) از آن جهت […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، در متن پیام عبدالرضا رحمانی فضلی به مناسبت روز پاسدار و جانباز آمده است: شکوفایی تمدن نوین اسلامی در گرو پاسداری از مبانی نظری و سیره‌های عملی اسلام است.

در ادامه این پیام آمده است: میلاد حضرت امام حسین (ع) از آن جهت روز پاسدار نامگذاری شده است که آن خورشید مشعشع گیتی‌گستر، به معنای تمام و کامل مظهر پاسداری از نور مطلق الهی بود. حضرت سیدالشهدا با خون خود شجره محصور در تعدی و تحریف دنیامداران را از قید دشمنان وحدانیت نجات داد و سفینه نجاتی شد تا فرهنگ پاسداری از دستاوردهای عظیم الهی در کهکشان فطرت بشری احیا و ماندگار شود و از این رو دامنه وسیع پاسداری از مرزهای متنوع و متعدد تمدن اسلامی را نمی‌توان محدود به امور نظامی دانست.

وزیر کشور در پیام خود آورده است: امام حسین (ع) به عنوان یک انسان کامل و اسوه جاوید، الگوی پاسداری صدیق در صیانت از کرامت انسانی می‌باشد پاسدارانی که بنا به وعده الهی در زمره مجاهدین فی سبیل الله هستند، مجاهدین راست قامتی که کربلا را اعتلایی در تاریخ و عاشورا را تقربی در ایام بخشیدند.

رحمانی فضلی در این پیام افزود: میلاد حضرت اباعبدالله الحسین (ع) هنگامه یادآوری حقیقت پاسداری از انسانیت است و میلاد حضرت اباالفضل العباس (ع) جلوه زیبای پاسداری از صراط مستقیم الهی است که نشانگر آن ولایت مطلقه حسینی می‌باشد و تولد فرخنده حضرت امام زین العابدین (ع) طلیعه وصال به کمال مطلق الهی در پاسداری از رابطه لطیف انسان با معبود یکتایش است. در حقیقت پاسداران حریم بی‌همتای انسانیت همان مومنانی هستند که إِنَّ اللَّهَ اشْتَرَی مِنَ الْمُؤْمِنِینَ أَنْفُسَهُمْ وَأَمْوَالَهُمْ بِأَنَّ لَهُمُ الْجَنَّةَ یُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِ اللَّهِ فَیَقْتُلُونَ وَیُقْتَلُونَ

وزیر کشور در پایان اعیاد مبارکه شعبانیه و میلاد گوهربار سه کوکب پرفروغ ابدیت و روزهای پاسدار و جانباز را به همه پاسداران و مرزداران حریم آزادگی و انسانیت در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اعتقادی، سازندگی، نظامی و … تبریک گفت.