• امروز : سه شنبه - ۸ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Tuesday - 28 May - 2024

وضعیت ساخت مسکن نیروهای مسلح تعیین تکلیف شد+ مصوبه

  • ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۴۷
وضعیت ساخت مسکن نیروهای مسلح تعیین تکلیف شد+ مصوبه

به گزارش خبرنگار مهر، مصوبات پانزدهمین جلسه شورای عالی مسکن طی نامه شماره ۲۲۸۳۹ مورخ ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ توسط رئیس جمهور و رئیس شورای عالی مسکن ابلاغ شد در این آئین نامه آمده است:
در راستای اجرای قانون جهش تولید مسکن مصوبات پانزدهمین جلسه شورای عالی مسکن مورخ ۱۴۰۲٫۱۲٫۲۶ برای اقدام لازم برابر با مفاد آن ابلاغ می‌شود مقتضی است مصوبات به ادارات و سامان‌های تابعه ابلاغ شود تا هر یک از دستگاه‌های ذی‌ربط نسبت به انجام تکالیف مشخص شده در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام کنند.
در جهت اجرای مصوبات شورای عالی مسکن و به استناد ماده (۱۷) قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن استانداران مکلف‌اند هر پانزده روز نسبت به برگزاری جلسات شورای مسکن استان اقدام و گزارش آن را به دبیرخانه شورای عالی مسکن وزارت راه و شهرسازی و ستاد راهبری تحول دولت ارسال کنند.

براساس این ابلاغیه، جلسه پانزدهم شورای عالی مسکن با استناد به ماده (۲) قانون جهش تولید مسکن مصوب ۱۴۰۰٫۰۵٫۱۷ مجلس شورای اسلامی در مورخ ۱۴۰۲٫۱۲٫۲۶ تشکیل شد و موارد زیر به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی در ۷ بند و بدون تبصره به تصویب رسید.
۱) به منظور تأمین اراضی مورد نیاز ۲۷۰ هزار واحد مسکونی و خانه سازمانی پروژه‌های نیروهای مسلح برای کارکنان بازنشستگان نیروهای مسلح و رزمندگان معسر از اراضی تحت تملک نیروهای مسلح استفاده شود. در مناطقی که نیروهای مسلح امکان تأمین زمین از اراضی تحت تملک خود را ندارند، وزارت راه و شهرسازی برای تأمین اراضی مورد نیاز پروژه‌های مسکن نیروهای مسلح اقدام نماید.
وزارت راه و شهرسازی حسب مصوبه جلسه مورخ ۱۴۰۲٫۰۹٫۰۸ شورای پول و اعتبار نسبت به تسهیل تسهیلات مسکن به پروژه‌های مسکن نیروهای مسلح اقدام نماید. در صورت کسری سهمیه تسهیلات با سود. هجده درصد (۱۸) وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی مطابق با تبصره (۲) ماده (۴) قانون جهش تولید مسکن از طریق شورای پول و اعتبار اقدام به افزایش سهمیه تسهیلات با پرداخت ما به التفات سود تعیینی محل صندوق ملی مسکن برای پروژه‌های مسکن نیروهای مسلح نمایند.
وزارت نیرو نسبت به تأمین آب و برق و دفع فاضلاب پروژه‌های حمایتی (۹۹) ساله) مسکن نیروهای مسلح با اولویت پروژه‌های افتتاحی به صورت یک سوم از محل صندوق ملی مسکن یک سوم از منابع داخلی وزارت نیرو و یک سوم از منابع داخلی نیروهای مسلح با رعایت قوانین و مقررات مربوطه اقدام کند.
(۴) با عنایت به ابلاغیه وزارت کشور به شماره ۲۰۴۹۰۳ مورخ ۱۴۰۲٫۱۰٫۰۲ وزارت کشور از طریق شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی شهر و روستا نسبت به تسریع در صدور پروانه‌های ساختمانی و ارائه تخفیف‌های مربوطه برای پروژه‌های حمایتی (۹۹ ساله) مسکن نیروهای مسلح با رعایت قوانین و مقررات مربوطه اقدام نماید.
(۵) استفاده از فناوری‌های نوین و صنعتی سازی با هدف کاهش زمان و هزینه واحدهای مسکن تولیدی در اولویت قرار گیرد.

لینک کوتاه : https://shoma-online.ir/?p=209168

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.