وعده سرمایه‌گذاری ۳۰ میلیارد دلاری ژاپن در آفریقا
وعده سرمایه‌گذاری ۳۰ میلیارد دلاری ژاپن در آفریقا

به گزارش ایسنا، به نقل از وب‌سایت دویچه وله، فومیو کیشیدا، نخست‌وزیر ژاپن این وعده سرمایه‌گذاری را در یک محیط ژئوپلتیک پیچیده و در حالی مطرح کرد که آفریقا عمده اختلالات زنجیره تامین جهانی و قیمت‌های تورمی را متحمل می‌شود. این وعده همچنین در حالی به آفریقا داده شد که پکن با سرمایه‌گذاری‌های عمده، در […]

به گزارش ایسنا، به نقل از وب‌سایت دویچه وله، فومیو کیشیدا، نخست‌وزیر ژاپن این وعده سرمایه‌گذاری را در یک محیط ژئوپلتیک پیچیده و در حالی مطرح کرد که آفریقا عمده اختلالات زنجیره تامین جهانی و قیمت‌های تورمی را متحمل می‌شود.
این وعده همچنین در حالی به آفریقا داده شد که پکن با سرمایه‌گذاری‌های عمده، در حال افزایش نفوذ خود در آفریقاست. ناظران این وضعیت، نسبت به پایداری بلندمدت برخی کشورهای آفریقایی که از چین قرض گرفته‌اند، هشدار دادند.
کیشیدا که اخیرا به کرونا مبتلا شده، از طریق تماس تصویری در این کنفرانس سخنرانی کرد و وعده داد که «ژاپن بودجه‌های دولتی و خصوصی مجموعا به ارزش ۳۰ میلیارد دلار را طی سه سال آینده سرمایه‌گذاری خواهد کرد.»
او گفت که این بودجه «شامل یک میلیارد دلار سهمیه ویژه جدیدی است که توسط ژاپن برای ارتقای اصلاحات تجمیع بدهی ایجاد می‌شود.» کیشیدا گفت، توکیو آماده است تا همگام با بانک توسعه آفریقا، تا سقف ۵ میلیارد دلار تامین مالی کند.
از این بودجه‌ها، ۳۰۰ میلیون دلار به بانک توسعه آفریقا می‌رسد تا تولیدات غذا را افزایش دهد، زیرا محموله‌های جهانی گندم و غلات به دلیل جنگ اوکراین کاهش یافته‌اند. ۱۰۰ میلیون دلار هم سهم تونس خواهد بود تا آسیب‌های همه‌گیری کرونا را کاهش دهد.
کیشیدا همچنین از لزوم حمایت از نظم بین‌المللی بر پایه قانون پس از حمله روسیه به اوکراین سخن گفت.
انتهای پیام