ویکتور اوربان: مسکو دیگر به اروپا گوش نمی‌دهد
ویکتور اوربان: مسکو دیگر به اروپا گوش نمی‌دهد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان گفت: مجارستان نباید این توهم را داشته باشد که می‌تواند استراتژی غرب را تحت تاثیر قرار دهد. وی در جریان سفر به رومانی تاکید کرد:: با این وجود، این یک امر شرافتی و اخلاقی است که ما موضع خود را اعلام کنیم […]

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان گفت: مجارستان نباید این توهم را داشته باشد که می‌تواند استراتژی غرب را تحت تاثیر قرار دهد.

وی در جریان سفر به رومانی تاکید کرد:: با این وجود، این یک امر شرافتی و اخلاقی است که ما موضع خود را اعلام کنیم که به استراتژی جدیدی نیاز است که هدف آن صلح و ارائه یک پیشنهاد خوب برای صلح اوکراین باشد.

نخست وزیر مجارستان افزود: وظیفه اتحادیه اروپا این نیست که طرفداری کند، بلکه باید بین روسیه و اوکراین قرار گیرد.

وی افزود: وقتی در باره جنگ اوکراین حرف می‌زنیم، این سوال پیش می‌آید که چه کار باید بکنیم؟ گفت‌وگوهای صلح میان روسیه و اوکراین انجام نخواهد شد. کسانی که منتظر این گفت‌وگوها هستند، بیهوده انتظار می‌کشند. روسیه تضمین‌های امنیتی می‌خواهد و به این دلیل است که تنها آمریکا و روسیه می‌توانند به این جنگ پایان دهند. تا زمانی که روسیه و آمریکا مذاکره نکنند، صلح در کار نخواهد بود.

اوربان بیان کرد که اروپا دیگر نمی‌تواند نقش واسطه داشته باشد، چرا که پس از شکست توافقات مینسک، مسکو دیگر نمی‌خواهد به اروپا گوش دهد.

وی افزود: ما (اروپا) وقتی بعد از سال ۲۰۱۴ نتوانستیم توافقات مینسک را اجرایی کنیم، از جمله ضمانت‌های فرانسه و آلمان، شکست خوردیم. روس‌ها دیگر نمی‌خواهند با ما گفت‌وگو کنند.

انتهای پیام

منبع